Ботев (Пловдив) победи с 5:0 Стамболово в мач от 15-ия кръг на Югоизточната "В" група, игран пред 6000 ултраси на "канарчетата", които създадоха страхотна атмосфера на стадион "Христо Ботев".

Головата машина Атанас Курдов продължи да впечатлява с екипа на Ботев, като днес реализира нови 4 попадения и уверено води тима към "Б" група. 22-годишният нападател вкара хеттрик в рамките само на 3 минути на Стамболово. В 38-ата Николай Манчев изведе Курдов сам срещу вратаря на гостите и звездата откри - 1:0. В 39-ата Наско удвои преднината на Ботев след подаване на Георги Какалов. В 41-ата отново Курдов бе в прегръдките на съотборниците си, като този път вкара с мощен изстрел от далечно разстояние - 3:0.

В 50-ата минута Георги Какалов покачи на 4:0. В 66-ата Николай Манчев отстъпи мястото си на Ридван Хаджифейзула, а от този момент до края на мача с капитанската лента заигра Атанас Курдов. Именно той успя да вкара и четвърти гол във вратата на Стамболово, като в 84-ата минута оформи крайното 5:0 след подаване на Хаджифейзула.

За селекцията на Марин Бакалов това бе 13-а победа от 14 изиграни шампионатни двубоя до момента. Ботев е убедителен лидер в Югоизточната "В" група с 40 точки, а преследвачът Нефтохимик е с 32 от 15 мача. "Шейховете" днес победиха с 4:0 Родопа (Смолян) и заемат третото място. На втората позиция пък е Ботев (Гълъбово), който надделя с 4:0 срещу Габровница (Горно Сахране) и събра 33 точки. /БЛИЦ