Аякс стигна до успеха с 2:1 у дома срещу Оксер в мач от Група "G" на Шампионската лига. В другата среща Реал би Милан с 2:0 и е едноличен лидер с 9 точки, докато "росонерите" и гранда от Амстердам имат по 4, а французите са на дъното без спечелена точка.

В 7-ата минута Аякс поведе с гол на Деми де Зеув, а в края на полувремето домакините удвоиха аванса си. В 41-ата Мунир Ел Хамдауи изведе в отлична позиция Луис Суарес, който реализира за 2:0.

В 55-ата Андре Ойер остави Аякс с човек по-малко заради грубо нарушение. От изпълнения пряк свободен удар пък Валтер Бирса намали за Оксер. Пет минути преди края на мача Денис Олиеч възстанови численото равенство на терена, след като получи втори жълт картон, а малко по-късно и една от резервите на гостите бе изгонен от съдията Олегарио Бенкуеренса. Португалският рефер вдигна червен картон и на намиращия се на пейката Жан-Паскал Миньо. /БЛИЦ

Аякс - Оксер 2:1
1:0 Деми де Зеув (7), 2:0 Луис Суарес (41)

ajax
Аякс: 1.Маартен Стекеленбург, 2.Грегори ван дер Вийл, 4.Ян Вертонген, 20.Деми де Зеув, 11.Урби Емануелсон, 6.Ейонг Енох, 7.Миралем Сюлеймани (60-23.Олегер Пресас), 18.Расмус Линдгрен, 13.Андре Ойер, 16.Луис Суарес, 9.Мунир Ел Хамдауи

okser
Оксер:
1.Оливие Сорен, 2.Седрик Енгбар, 6.Адама Кулибали, 4.Стефан Грихтинг, 5.Дариуш Дудка, 29.Делвин Ндинга, 17.Беноа Педрети, 7.Камел Шафни, 18.Роа Конту (79-25.Максим Буржоа), 14.Денис Олиеч, 9.Валтер Бирса