Челси записа трети пореден успех в Група "F" на Шампионската лига, побеждавайки с 2:0 като гост Спартак (Москва). Така селекцията на Карло Анчелоти е едноличен лидер с 9 точки. Руският тим остана с 6 в актива си.

Срещата се игра на стадион "Лужники" в Москва, където преди две години и половина Челси загубиха с дузпи финала в турнира от Манчестър Юнайтед. За днешния двубой "сините" от Лондон бяха без две от звездите си - контузените Франк Лампард и Дидие Дрогба.

Първото попадение във вратата на домакините вкара Юри Жирков. Руският халф реализира в 23-ата минута с далечен изстрел. Това бе първи гол за Жирков с екипа на Челси.

В 43-ата Никола Анелка напредна от ляво и с точен изстрел принуди Андрей Дикан да вади топката за втори път от мрежата си. След почивката така и не падна нов гол и Челси си тръгна от Москва с трите точки.

Днешният успех е 50-и за английския гранд в Шампионската лига. /БЛИЦ

Спартак (Москва) - Челси 0:2
0:1 Юри Жирков (23), 0:2 Никола Анелка (43)

spartak
Спартак:
81.Андрей Дикан, 19.Николас Пареха, 15.Сергей Паршивлюк, 17.Марек Сухи, 5.Александър Шешуков, 16.Евгени Макеев, 64.Ейдън Макгийди, 99.Дмитри Комбаров, 7.Ибсон, 9.Ари (85-27.Жано Ананидзе), 11.Велитон

cheklsea
Челси:
1.Петър Чех, 2.Бранислав Иванович, 26.Джон Тери, 19.Пауло Ферейра, 3.Ашли Коул (87-38.Патрик ван Аанхолт), 12.Джон Оби Микел, 18.Юри Жирков, 5.Майкъл Есиен, 15.Флоран Малуда (82-44.Гаел Кукута), 21.Саломон Калу (74-46.Джошуа Макиъчрън), 39.Никола Анелка