Битката за място в "Б" група между Ботев и Нефтохимик става все по-жестока. На днешния мач на един от кандидатите за промоция имаше грозни сцени. Гостуването на "шейховете" в Свиленград не завърши, след като бе прекратено в 65-ата минута при резултат 2:2. Причината бе, че играчите от Бургас скочиха да бият съдиите веднага след изравнителното попадение на домакините. Главен рефер на двубоя бе Владимир Овчаров от Смолян.

Бурните реакции на "шейховете" бяха предизвикани от начина, по който Свиленград вкара. При резултат 2:1 за гостите, играч на домакините реализира гол, поемайки топката с ръка. Попадението бе зачетено от рефера Овчаров, който веднага бе нападнат от футболистите на Нефтохимик.

От БФС информираха, че срещата на "Колодрума" е прекратена по вина на гостуващия тим. Предстои през седмицата Спортно-техническата комисия да разгледа докладите на длъжностните лица и да се произнесе за резултата от срещата. По всяка вероятност на Нефтохимик ще бъде присъдена служебна загуба.

В пловдивското дерби Ботев успя да победи Марица с 2:1 пред 5000 зрители на стадиона в "Кършиака". За "канарчетата" отново се разписа Атанас Курдов, а другото попадение реализира Владимир Байрев. За домакините точен бе Георги Стефанов.

Победата е 11-а за селекцията на Марин Бакалов от 12 изиграни мача до момента. С прибавените три точки Ботев събра 34 и продължава да е на върха в Югоизточната "В" група. Ако Дисциплинарната комисия реши да бъде присъден служебен резултат в полза на Свиленград, то Нефтохимик ще остане с 26 точки.

Ботев игра срещу Марица повече от полувреме с човек по-малко, след като Антон Огнянов бе изгонен още в 43-ата минута. Първи мач за "канарчетата" в първенството изиграха Георги Какалов и Николай Манчев, като последният дори изведе тима с капитанската лента.

Възпитаниците на Георги Фиданов бяха по-активни в началото на срещата и създадоха главоболия на "жълто-черните". Капитанът на домакините Георги Стефанов нацели напречната греда над Илия Николов след изпълнение на пряк свободен удар още в 5-ата минута. Малко по-късно вратарят отрази шут на Васил Кочев от границата на наказателното поле. В 18-ата отново Николов се намеси отлично и блокира удара на останалия очи в очи срещу него Борислав Никифоров.

Ентусиазмът на маричани попари Атанас Курдов в 26-ата минута. Нападателят получи пас от Георги Какалов, пребори се със защитник и пусна топката в долния ляв ъгъл на вратата за 0:1. Последваха много силни минути за "канарчетата". В 30-ата Николай Манчев открадна топката, проби отдясно и подаде към Курдов, но този път ударът на голаджията мина на метър встрани от вратата. Малко по-късно юношата на Левски се размина с топката след подаване на Какалов отляво. Натискът на Ботев даде резултат в 42-ата минута. Васил Гуджев центрира от корнер и Владимир Байрев с глава наказа родния си клуб – 0:2. В следващата минута "жълто-черните" останаха с човек по-малко. Ирфан Юсеинов влезе остро в краката на Антон Огнянов, който реагира на грубостта и бе изгонен.

На полувремето Марин Бакалов направи принудителна смяна, като на мястото на контузилия се Николай Манчев в игра се появи Пейо Батинов. В 47-ата минута Марица върна интригата. Юсеинов проби отляво и пусна успореден пас към Георги Стефанов, който технично отклони топката над плонжа на Илия Николов и намали – 1:2. До края на двубоя не се случи нищо запомнящо се пред двете врати и мачът завърши при този резултат. В следващия кръг Ботев приема Родопа. Тимът от Смолян днес победи с 2:0 Ботев (Гълъбово) и заема третото място с 25 точки, колкото има и Арда (Кърджали). /БЛИЦ