Ботев (Пловдив) победи като домакин Арда (Кърджали) с 2:0 в дербито на 11-ия кръг на Югоизточната “В” група. След успеха “канарчетата” продължават да са лидери след 10 успеха и 1 равенство и 31 точки. Основният конкурент на пловдивчани за първото място - Нефтохимик, разгроми със 7:0 Тунджа (село Ягода).
Точни за Ботев в днешния двубой бяха Димитър Байрев и голмайсторът Атанас Курдов.

Гостите от Арда останаха с човек по-малко още в 30-ата минута, след като за два бързи жълти картона бе изгонен Веселин Ангелов. В 35-ата минута Байрев реализира след красив удар от дъгата на наказателното поле. До края на полувремето Курдов и Димитър Байрев изпуснаха по едно чисто положение.

В 78-ата минута Атанас Курдов направи 2:0. Той бе изведен сам срещу вратаря от Недко Миленов и технично преодоля вратаря на съперника.

Ботев - Арда 2:0
1:0 Димитър Байрев (35), 2:0 Атанас Курдов (78)

Съставът на Ботев:
23.Илия Николов, 28.Стефан Учиков, 4.Владимир Байрев, 5.Ангел Рахов (75 - Васил Василев), 26.Антон Огнянов, 22.Недко Миленов, 19.Васил Гуджев, 3.Димитър Байрев, 18.Ридван Хаджифейзула (60 - Ил. Христов), 10.Иван Площаков (69 - 7.Св. Асенов), 25.Атанас Курдов