Шампионът на Шотландия Глазгоу Рейнджърс победи турския първенец Бурсаспор с 1:0 на "Айброкс" в мач от група “С” на Шампионската лига. На вратата на гостите бе Димитър Иванков. Българският страж бе преодолян само веднъж, но това бе достатъчно за победата на шотландците.

В 12-ата минута Иванков не се намеси добре след удар от фаул на Стивън Дейвис, но Ердоган успя да отклони изстрела на Бугера. Шест минути по-късно Рейнджърс откри с гол на Стивън Нейсмит, който получи топката от Броудфут.

Малко след почивката Иванков спаси вратата си от нов гол, след като отрази удар на останалия сам срещу него Еду. Турският тим създаде няколко положения, като стигна и до поредица от ъглови удари, но не успя да изравни резултата.

Рейнджърс - Бурсаспор 1:0
1:0 Нейсмит (18)

Рейнджърс: 1.Алан Макгрегър, 4.Кърк Броудфут, 3.Дейвид Уиър, 24.Маджид Бугера, 5.Саша Папач, 16.Стивън Уитакър, 6.Лий Маккълък, 7.Морис Еду, 8.Стивън Дейвис, 14.Стивън Нейсмит, 9.Кени Милър (87 - Лафърти)

Бурсаспор: 27.Димитър Иванков, 21.Али Тандоган, 3.Гьокчен Ведерсон, 4.Йомер Ердоган, 9.Серкан Йълдъръм (72 - Бахадир), 10.Волкан Сен, 13.Густав Свенсон, 17.Пабло Баталия (71 - Нунес), 20.Озан Ипек, 25.Иван Ергич (39 - Инсуа), 55.Милан Степанов