Копенхаген победи Панатинайкос с 2:0 насред Атина в мач от група "D" на Шампионската лига. Гостите стигнаха до успеха с попадения на Н`Дойе в 28-ата и Вингаард в 37-ата минута. Гърците завършиха мача в намален състав, след като Жилберто Силва бе изгонен в началото на второто полувреме.

Домакините бяха по-активният тим в началото на срещата, но така и не стигнаха до ранно попадение. В 28-ата минута при бърза контраатака Гронкяер изведе добре Н`Дойе, който с удар от дистанция реализира за 1:0. В 38-ата минута Вингаард бе изведен добре отдясно и с плътен удар в долния десен ъгъл покачи на 2:0, с което оформи и крайния резултат.

В 49-ата минута Жилберто Силав игра с ръка и бе изгонен от игра за втори жълт картон. Домакините вече в намален състав не успяха да стигнат дори и до почетен гол и записаха втора поредна загуба в груповата фаза./БЛИЦ

Панатинайкос – ФК Копенхаген 0:2
0:1 Н`Дойе (28), 0:2 Вингаард (37)

Панатинайкос: 30.Александрос Цорвас, 3.Хосу Сариеги, 22.Стергос Маринос, 24.Лукас Винтра, 14.Луис Гарсия (47 - Спиропулос), 23.Симао, 29.Костас Кацуранис, 15.Жилберто Силва, 11.Себастиан Лето, 9.Джибрил Сисе, 7.Сотирис Нинис (58 - Плесис)

ФК Копенхаген: 21.Йохан Виланд, 2.Зденек Поспех, 6.Клаудемир (79 - Делейни), 8.Уилям Квист, 10.Йеспер Грьонкяер, 14.Дам Н’Дойе (76 - Сесар Сантин), 15.Микаел Антонсон, 17.Оскар Венд, 20.Мартин Вингаард, 25.Матиас Занка, 30.Кристиан Боланьос (58 - Ньорегаард)