Носителят на трофея в Шампионската лига - Интер, записа първия си успех в тазгодишното издание на турнира. "Нерадзурите" спечелиха убедително с 4:0 срещата си с Вердер от група "А", а герой в мача бе нападателят Самуел Ето`о, който вкара три от головете в 22-ата, 27-ата и 81-ата минута и подаде за четвъртия, дело на Уесли Снайдер в 34-ата минута. Така камерунецът вече има на сметката си четири попадения в турнира и общо 9 от началото на сезона.

Интер пък в този двубой бе без другия си основен нападател Диего Милито, който е контузен, а в игра се появиха младите Биабиани и Кутиньо.

Домакините започнаха леко колебливо и още във 2-ата минута Вердер не се възползва от неразчетено излизане на Жулио Сезар. Малко след това и Уго Алмейда имаше добра възможност от фаул, но изстрелът му бе спасен от вратаря. От този момент нататък Интер бе пълен господар на терена и създаде куп положения пред вратата на съперника. Първо в 6-ата минута Кутиньо получи чудесно центриране от Майкон, но с глава не уцели вратата от близо. След това Снайдер излезе сам срещу вратаря Тим Вийзе, но не успя да отбележи от близо. В 18-ата минута пък Станкович имаше чудесна възможност да отправи удар от границата на наказателното поле, но и той мина над вратата. Малко след това пак Снайдер опита специалитета си от фаул, но отново без успех.

Натискът на Интер  се засилваше с всяка изминала минута и бе въпрос на време, кога ще падне първият гол в мача. Това се случи в 22-ата минута, когато Естебан Камбиасо открадна една топка, която стигна до Ето`о, който напредна в наказателното поле и с техничен удар мушна кълбото под плонжа на вратаря. Само пет минути по-късно, камерунецът отново ликуваше. Лусио изпрати чудесен дълъг пас в предни позиции, Ето`о овладя елегантно и моментално отбеляза за 2:0. Последва нов опасен удар на Станкович над вратата, за да се стигне до 34-ата минута, когато Ето`о пусна хитър пас към Снайдер, който останал непокрит на границата на наказателното поле не сгреши за класическото 3:0.

На полувремето Рафа Бенитес реши да пусне в игра резервния вратар Лука Кастелаци на мястото на Жулио Сезар. Само няколко минути след това, стражът трябваше да показва рефлекс след опасен изстрел на Уесли. И двата отбора обаче видимо намалиха оборотите през втората част. Все пак Интер продължи да създава интересни положения пред вратата на Вийзе. Първо Кутиньо направи самостоятелен пробив и стреля опасно, но вратарят спаси, а малко по-късно Снайдер имаше нова възможност от фаул, но отново прати кълбото над вратата. В 67-ата минута и Станкович пробва опасен далечен удар, но на сантиметри от вратата. В 81-ата минута обаче отново Ето`о бе изведен хитро от Снайдер, излъга вратаря и на празна врата вкара третия си гол в мача оформяйки крайното 4:0

След този успех Интер излезе начело в класирането в групата с актив от 4 точки. Вердер пък се срина до последното място с 1 спечелена точка./БЛИЦ

Интер – Вердер 4:0
1:0 Самуел Ето`о (22), 2:0 Самуел Ето`о (27), 3:0 Уесли Снайдер (34), 4:0 Самуел Ето`о (81)

Интер: 1.Жулио Сезар (46 - Лука Кастелаци), 13.Майкон, 6.Лусио (62 - Давиде Сантон), 2.Иван Кордоба, 26.Кристиан Киву, 5.Деян Станкович (80 - Оби), 19.Естебан Камбиасо, 10.Уесли Снайдер, 29.Филипе Кутиньо, 9.Самуел Ето`о, 88.Джонатан Биабиани

verder.gifВердер: 1.Тим Вийзе, 5.Уесли, 6.Тим Боровски (46 - Петри Пасанен), 29.Пер Метезакер, 15.Себастиан Прьодъл, 16.Микаел Силвестър, 44.Филип Баргфреде, 20.Даниел Йенсен, 10.Марко Марин (63 - Аарън Хънт), 7.Марко Арнаутович, 23.Уго Алмейда (78 - Вагнер)