Шахтьор (Донецк) постигна втора победа в група "Н" на Шампионската лига. Украинският колос прегази с 3:0 дебютанта Брага, който в първия си мач получи 6 гола от Арсенал.Ако продължават така, португалците могат да задминат и нашия Левски, който допусна общо 18 попадения в 6 мача при участието си в групите на Лигата. Головете паднаха през второто полувреме, като на два пъти точен беше Луиш Адриано, а в последната минута друг бразилец - Дъглас Коща, оформи крайния резултат от дузпа.

Брага изненада всички, като елиминира Севиля по пътя към груповата фаза, но в първия си мач претърпя истинско унижение срещу Арсенал. Португалците искаха да се реваншират на феновете си и още в началните минути се настаниха в половината на Шахтьор. Единствено намесата на Разван Рац, който изби топката от голлинията, попречи на домакините да стигнат до ранен гол. След четвърт час Шахтьор направи първата си смислена атака, но новото попълнение Хенрих Мхитарян се засуети и възможността за удар бе пропусната.

В средата на полувремето украинците поизравниха играта, но така и не успяваха да сътворят нещо по-интересно в предни позиции. В 28-ата минута Салину от Брага нанесе хубав удар, спасен с вещина от Андрей Пятов. Малко преди почивката дойде и най-чистото положение за домакините, но отново Салину се размина с гола.

Бразилската армия в Шахтьор се разигра през второто полувреме и футболистите на Брага вече по-трудно задържаха топката. В 57-ата минута грешка на техния вратар Фелипе позволи на Луиш Адриано да открие резултата и още повече да успокои гостите. Попадението много напомняше на гола на Андрей Аршавин във вратата на Фелипе преди две седмици, когато стражът отново имаше вина. Голът пречупи португалците и те станаха лесна плячка за бързите нападатели на Шахтьор. В 72-ата минута отново Луиш Адриано вкара за 2:0, а в последните секунди Вилиан бе повален в наказателното поле и Дъглас Коща спокойно реализира дузпата.

В класирането Арсенал и Шахтьор са водачи с по 6 точки, а Партизан и Спортинг (Брага) все още нямат актив./БЛИЦ

Спортинг (Брага) - Шахтьор (Донецк) 0:3
0:1 Луис Адриано (56), 0:2 Луис Адриано (72), 0:3 Дъглас Коща (90+1-дузпа)

Спортинг (Брага):
84.Фелипе, 28.Силвио, 5.Мойзес, 2.Алберто Родригес (36-3.Паулао), 15.Мигел Гарсия, 25.Леандро Салино (55-18.Родриго Лима), 88.Вандиньо (74-8.Марсио Мосоро), 30.Алан Да Коста, 22.Луис Агияр, 9.Пауло Сезар, 99.Матеус Насименто

Шахтьор (Донецк):
30.Андрий Пятов, 33.Дарио Сърна, 5.Олександър Кучер, 44.Ярослав Ракитски, 26.Разван Рац, 3.Томаш Хюбшман (79-90.Виталий Витсенец), 19.Олексий Гай (66-8.Жадсон, 20.Дъглас Коща, 22.Хенрих Мхитарян, 10.Уилян Да Силва, 9.Луис Адриано (74-11.Едуардо Да Силва)