Аякс и Милан завършиха 1:1 в мач от Група "G" на Шампионската лига. В другата среща Реал (Мадрид) би с минималното 1:0 при гостуването си на Оксер. Испанският гранд оглави класирането с 6 точки, "росонерите" имат 4, а Аякс е само с 1 в актива си.

В 23-ата минута Мунир Ел Хамдауи откри за домакините. Звездата на Аякс Луис Суарес нахлу отляво в наказателното поле и подаде към съотборника си, който вкара във вратата, въпреки че под рамката освен вратаря Абиати имаше още двама защитници.

Точката за гостите от Италия донесе Златан Ибрахимович, който се разписа във вратата на бившия си клуб в 37-ата минута. С огромна заслуга за попадението бе Андре Пирло, който пусна великолепен пас от дълбочина за Кларънс Зеедорф. Извън наказателното поле холандецът продължи топката за шведския нападател, който пое и без проблеми реализира за 1:1, което се оказа и крайният резултат в мача.

Ибрахимович е едва вторият футболист, вкарал гол за пет различни отбора в Шампионската лига, след като се разписа на два пъти срещу Оксер преди 2 седмици, а днес и веднъж срещу Аякс. Единственият друг играч с подобно постижение е Ернан Креспо, който също като Ибра има голове с екипите на двата милански тима - Интер и Милан. /БЛИЦ

Аякс – Милан 1:1
1:0 Мунир Ел Хамдауи (23), 1:1 Златан Ибрахимович (37)

аякс_1.jpgАякс: 1.Маартен Стекеленбург, 2.Грегори ван дер Вийл, 3.Тоби Алдервейрелд, 4.Ян Вертонген, 5.Върнан Анита (38-7.Миралем Сюлеймани), 20.Деми де Зеув (79-18.Расмус Линдгрен), 10.Сием де Йонг, 6.Ейонг Енох, 16.Луис Суарес, 9.Мунир Ел Хамдауи, 11.Урби Емануелсон

милан_1.jpgМилан: 32.Кристиан Абиати, 19.Джанлука Дзамброта, 13.Алесандро Неста, 33.Тиаго Силва, 77.Лука Антонини, 16.Матийо Фламини (52-27.Кевин-Принс Боатенг), 8.Дженаро Гатузо, 10.Кларънс Зеедорф (85-20.Игнасио Абате), 21.Андреа Пирло, 70.Робиньо (85-9.Филипо Индзаги), 11.Златан Ибрахимович