Реал (Мадрид) победи с минималното 1:0 Оксер във Франция в мач от Група "G" на Шампионската лига. В другата среща Аякс и Милан завършиха 1:1. Така Реал оглави класирането с 6 точки, "росонерите" имат 4, а холандците са само с 1 в актива си.

Успехът на избраниците на Жозе Моуриньо при гостуването на стадион "Абе Дешан" не дойде никак лесно, а за победното попадение съдейства и съдията Клаус Бо Ларсен от Дания. В 81-ата минута резервата Анхел Ди Мария вкара така ценното попадение за Реал. Месут Йозил центрира в наказателното поле на домакините, топката стигна до непокрития аржентински национал, който я овладя и с хубав удар с левия крак я прати в далечния ъгъл. В началото на атаката обаче имаше игра с ръка на Серхио Рамос, която не бе маркирана от рефера.

Малко преди попадението можеше да падне гол във вратата на Реал. В 79-ата минута Денис Олиеч центрира отляво и в опита си да изчисти Пепе игра с глава, но насочи топката към далечния ъгъл на своята врата, където тя се отби от гредата, а след това нямаше кой от домакините да я довкара.

В заключителните минути гостите успяха да задържат крехкия си аванс и да си тръгнат с трите точки от Франция.

В добавеното време появилият се на смяна в началото на втората част Иренеуш Йелен имаше възможност да стреля към вратата на Реал, но го направи твърде разочароващо и неточно.

За Оксер това бе едва второ поражение в последните 17 домакински мача в Европа. /БЛИЦ

Оксер - Реал (Мадрид) 0:1
0:1 Анхел Ди Мария (81)

оксер_1.jpgОксер
: 1.Оливие Сорен, 2.Седрик Енгбар, 6.Адама Кулибали, 4.Стефан Грихтинг, 5.Дариуш Дудка, 7.Камел Гафни (88-11.Жулиен Керсия), 14.Денис Олиеч, 17.Беноа Педрети, 18.Рой Конту (46-22.Иренеуш Йелен), 21.Стивън Лангил (77-27.Ален Траоре), 29.Девлин Ндинга

реал_1.jpgРеал (Мадрид): 1.Икер Касияс, 4.Серхио Рамос, 3.Пепе, 12.Марсело, 14.Шаби Алонсо, 10.Ласана Диара (73-22.Анхел Ди Мария), 24.Сами Хедира, 7.Кристиано Роналдо, 17.Алваро Арбелоа, 9.Карим Бензема (58-23.Месут Йозил), 20.Гонсало Игуаин (86-6.Мамаду Диара)