Волейболните ни национали паднаха от Франция с 2:3 гейма (22:25, 25:23, 17:25, 30:28, 17:19) във втория си мач на Световното първенство в Италия. Третата среща на избраниците на Силвано Пранди е от 18:00 часа срещу Чехия. Последният двубой в Група "E" е Франция - Китай.

Над 700 българи бяха заели места в пълната зала в Торино и не спряха да подкрепят неистово националите ни.2_2.jpg

В първия гейм французите водеха почти през цялото време и с много добра игра на центъра Оливер Киефер го затвориха в своя полза - 25:22.  Втората част на практика бе огледална на първата. България водеше през повечето време, но допусна обрат за 22:23.  Все пак "трикольорите" взеха следващите три разигравания с тройна блокада за последната точка за 25:23.  В третата част резултатът вървеше равностойно до 14:14, след което "петлите" постигнаха 6 безответни точки и Пранди отписа гейма. Не това направи Филип Блан в четвъртия, когато България успя да вземе 6 точки аванс при 20:14.  Подопечните му изравниха за 21:21 и дори първи стигнаха до геймбол при 23:24. Те имаха още няколко мачбола до 27:27, когато изпуснаха инициативата и Матей Казийски с блокаут за 30:28 вкара мача в тайбрек.

Той беше изключително интересен. До 12:11 за България имаше цели шест смени на водачеството. Последва игра точка за точка до 17:16, след което сервис в аут на влезлия за случая Валентин Братоев и блокаут на Антонин Рузе доведоха до нов обрат - 17:18.  При следващото разиграване италианският съдия спорно маркира атака в аут на Казийски и въпреки бурните протести на българските състезатели и треньори, които бяха видели докосване от блокадата, точката, а с това и геймът, както и мачът, бе в полза на Франция.

Казийски и Рузе станаха топреализатори в двубоя с по 26 точки. Владимир Николов се отчете с 23.

Това бе второ поредно поражение за избраниците на Силвано Пранди от Франция, след като преди седмица отстъпиха отново с 2:3 в двубой от приятелския турнир в Дюнкерк. /БЛИЦ

ФРАНЦИЯ - БЪЛГАРИЯ 3:2 (25:22, 23:25, 25:17, 28:30, 28:30, 19:17)

БЪЛГАРИЯ: Андрей Жеков - 5 точки (1 ас, 1 атака, 3 блокади), Владимир Николов - 23 (1, 19, 3), Матей Казийски - 26 (3, 21, 2), Тодор Алексиев - 9 (0, 6, 3), Николай Николов - 8 (0, 3, 5), Виктор Йосифов - 6 (1, 3, 2), либеро Теодор Салпаров, Николай Пенчев - 1 (0, 0, 1), Христо Цветанов - 2 (0, 1, 1), Валентин Братоев, Цветан Соколов, Константин Митев
Треньор: Силвано Пранди

ФРАНЦИЯ: Пиер Пужол - 3 точки (1 ас, 0 атаки, 2 блокади), Антонин Рузе - 26 (0, 22, 4), Стефан Антига - 10 (0, 10, 0), Николас Марешал - 2 (1, 1, 0), Жералд Харди - 9 (1, 5, 3), Оливер Киефер - 10 (0, 7, 3), либеро Жан-Франсоа Ексига, Ервин Нгапе - 24 (2, 19, 3), Ромейн Ваделю, Бенямин Тонюти, Кевин Ле Роа
Треньор: Филип Блан