Ботев (Пловдив) изненадващо не спечели гостуването си на Гигант (Съединение) и записа първа грешна стъпка в Югоизточната "В" група. Срещата от 8-ия кръг завърши 1:1.

Вкарващият по няколко гола във всеки мач за "канарчетата" от началото на сезона Наско Курдов днес реализира само едно попадение. Юношата на Левски откри резултата в 19-ата минута. За Курдов това бе 17-о попадение в деветте му мача за Ботев до момента.

Домакините от Съединение изравниха в 32-ата. Попадението бе изработено от двамата юноши на Марица – Петьо Димитров и Камен Грозданов. Първият центрира, а вторият плонжира и с глава вкара в левия ъгъл на слабия в този мач вратар на "канарчетата" Илия Николов. Ботев се размина с изоставане в резултата в края на първото полувреме, когато съдията Владимир Вълков подмина нарушение в наказателното поле срещу Александър Урумов.

Втората част започна добре за Ботев и след 60 секунди игра Курдов разтресе напречната греда с шут от 5-6 метра. Това бе последната реална опасност в актива на Ботев. За сметка на това някои досадни грешки в крайната защита позволиха на домакините да направят няколко опасни контри, при една от които Владо Байрев повали откъсващ се сам срещу Николов нападател, за което получи жълт картон.

Голямата драма дойде в заключителните минути. Наско Курдов получи топката в наказателното поле с гръб към вратата и с двама защитници зад него. Нападателят опита да се освободи със завъртане, но бе хванат през кръста и се строполи на земята, а съдията посочи бялата точка. Футболистите на Гигант протестираха бурно и обградиха рефера. Докато траеха разправиите редовното време на срещата свърши, а Димитър Байрев и Курдов се чудеха кой да се нагърби с решаващия изстрел. В крайна сметка юношата на Левски предостави топката на съотборника си, тъй като Марин Бакалов така им е наредил преди мача. Байрев успя да заблуди вратаря, но ударът му по земя се отклони в десния стълб и излезе в аут и така двата отбора си победиха по точка.

За успокоение на Ботев и Нефтохимик записа грешна стъпка. "Шейховете" не взеха нищо от гостуването на Хеброс в Харманли, загубено с 1:4. Созопол пак падна с 2:3 от Арда в Кърджали. /БЛИЦ