Аржентинският атакуващ халф Хавиер Пасторе бе основната фигура в състава на Палермо при победата с 3:1 над Ювентус като гост в мач от 4 кръг на Серия “А”. Това бе втората загуба на “Старата госпожа” от началото на сезона.

21-годишният Пасторе, който бе част от състава на Аржентина на Мондиал 2010, даде аванс на сицилианския тим още във втората минута, когато се разписа при добавка. В 41-ата минута той удари и греда.

Най-доброто положение за Ювентус през първото полувреме бе в 43-ата минута, когато далечен удар на Дел Пиеро бе трудно избит над вратата от стража Салваторе Сиригу.

В 62-ата словенският халф Йосип Иличич удвои преднината на гостите, след като се разписа от добавка на отбит удар на Пасторе.

В 74-ата Амаури би с глава встрани от вратата, а пет минути по-късно Сиригу парира друг удар на родения в Бразилия италиански национал.

Чезаре Бово направи 3:0 за сицилианците в 85-ата минута след изпълнение на пряк свободен удар. Две минути по-късно Винченцо Якуинта вкара с глава почетното попадение за “Старата госпожа”.

Палермо и Ювентус имат по четири точки от четири мача и изостават на шест точки от шампиона и лидер в класирането Интер./БЛИЦ

ИТАЛИЯ, СЕРИЯ "А", 4 КРЪГ

От 22 септември (сряда)
Болоня - Удинезе 2:1
0:1 Антонио Ди Натале (9), 1:1 Енри Хименес (16), 2:1 Марко Ди Вайо (90)

Лече - Парма 1:1
1:0 Джеда (31-дузпа), 1:1 Ернан Креспо (69)

Дженоа - Фиорентина 1:1
0:1 Алберто Джилардино (11), 1:1 Джандоменико Место (18)

Бреша - Рома 2:1
1:0 Перпарим Хетемай (13), 2:0 Андреа Карачоло (65-дузпа), 2:1 Марко Бориело (84)

Лацио - Милан 1:1
0:1 Златан Ибрахимович (66), 1:1 Сержо Флокари (81)

Катания - Чезена 2:0
1:0 Матиас Силвестре (24), 2:0 Макси Лопес (56)

Интер - Бари 4:0
1:0 Диего Милито (28), 2:0 Самуел Ето` (50-дузпа), 3:0 Самуел Ето`о (63-дузпа), 4:0 Диего Милито (86)

Наполи - Киево 1:3
1:0 Паоло Канаваро (9), 1:1 Серджо Пелисиер (22), 1:2 Желсон Фернандес (57), 1:3 Серджо Пелисиер (74)

Каляри - Сампдория 0:0

От 23 септември (четвъртък)
0:1 Хавиер Пасторе (2), 0:2 Йосип Иличич (62), 0:3 Чезаре Бово (85), 1:3 Винченцо Якуинта (87)