В първите мачове от Група "В" на Световното първенство по баскетбол в Турция не се случиха изненади. Фаворитите в срещите постигнаха очаквани, след като САЩ отвя Хърватия със 106:78, Словения се наложи над Тунис с 80:56, а Бразилия победи Иран с 81:65.

Американците имаха проблеми със своя противник само през първата четвърт, но много силни втори 10 минути във фази нападение и защита предрешиха изхода на срещата, която се проведе пред пълните трибуни в зала "Абди Ипекчи" в Истанбул.

За САЩ най-резултатен с 16 точки беше Ерик Гордън. 14 точки и 8 борби записа Кевин Дюрант, а ветеранът Чонси Билъпс вкара 12. За Хърватия Боян Богданович вкара 17 точки и овладя 4 борби. Марко Попович се отчете с 16 точки.

Днес са вторите мачове от Група "B". От 16:30 часа Словения играе със САЩ, от 19:00 е Хърватия - Иран, а от 21:30 часа - Бразилия - Тунис. /БЛИЦ