Българският национален отбор по баскетбол допусна първо поражение в европейските квалификации, губейки с 69:74 гостуването на Белгия.

Така селекцията на Росен Барчовски вече има 2 победи и 1 загуба, докато белгийците оглавиха класирането с 3 успеха.

Домакините поведоха в края на първата част и до самия край на срещата не отстъпиха лидерството, за да се наложат с крайното 74:69. За България отново Филип Виденов беше най-резултатен с 18 точки, към които добави 4 борби. Със 17 точки се включи Калоян Иванов, който овладя и 7 борби, а брат му Деян завърши с 9 точки и 4 отскочили топки. За Белгия Кристоф Беген завърши с 15 точки и беше най-резултатния в тима си.

В събота от 18:00 часа в зала "Универсиада" България домакинства на Грузия в четвъртата си среща от Група "C" на евроквалификациите. Грузинците днес победиха Португалия със 73:57. /БЛИЦ

5.Португалия 4 0 4 249:304 4

Заб.: За Евробаскет 2011 ще се класират победителите в трите групи плюс двата най-добри втори състава - общо 5. Последното място ще бъде определено от баража точно преди самото европейско, на който ще участват най-добрите шест тима, ранкирани след петте класирали се. Останалите 4 пък ще се борят за оставане в дивизия "А".