ЦСКА победи с 2:1 като гост Клифтънвил в реванша от третия квалификационен кръг на Лига Европа. Пет минути преди края на редовното време на мача на "Уиндзор Парк" "червените" губеха в резултата, но в крайна сметка стигнаха до обрата и си тръгват с успех от Белфаст.

В 85-ата минута появилият се на смяна Томи Костадинов вкара страхотен гол. Юношата на ЦСКА получи топката от Руи Мигел и от около 25 метра с мощен изстрел прониза стража на Клифтънвил Джон Конъли за 1:1. Преди това домакините бяха повели в 43-ата чрез Лиъм Бойс, който се възползва от грешка на Иван Караджов.

Крайното 2:1 за "армейците" оформи Маркиньос, разписал се в 88-ата минута. Така с общ резултат 5:1 ЦСКА продължава в следващата фаза на Лига Европа, като утре ще научи името на съперника си.

Близо половин час "червените" бяха с човек повече на терена, тъй като в 63-ата минута червен картон получи Киърън Донахи от състава на Клифтънвил.

В двете полувремена ЦСКА удари по една греда. Преди почивката удар на Спас Делев се отби в дирека, а в 69-ата Руи Мигел засече топката с глава, но тя се отби в напречната греда. /БЛИЦ

Срещата по минути - ТУК

КЛИФТЪНВИЛ - ЦСКА 1:2
1:0 Лиъм Бойс (43), 1:1 Томи Костадинов (85), 1:2 Маркиньос (88)
(0:3 в първата среща)

______________.jpgКЛИФТЪНВИЛ: 1.Джон Конъли, 3.Роан Сканел, 4.Бари Холанд, 6.Киърън Донахи, 9.Крис Сканел, 8.Джордо Макмелън, 11.Питър Хътън, 14.Киърън Колдуел, 16.Лиъм Бойс, 17.Райън Катни (80-19.Марк Патерсън), 18.Киърън О`Конър (74-12.Аарън Смит)
Резерви: 13.Пол Маклейн, 2.Флеминг, 12.Аарън Смит, 19.Марк Патерсън, 20.Бърнс

cska_logo.JPG
ЦСКА: 12.Иван Караджов, 2.Павел Виданов, 6.Джузепе Акуаро, 19.Апостол Попов, 8.Румен Трифонов, 21.Коста Янев, 5.Тодор Янчев (66-18.Борис Галчев), 28.Маркиньос, 7.Спас Делев (81-3.Томи Костадинов), 15.Елиот Гранден, 14.Димитър Илиев (58-10.Руи Мигел)
Резерви: 1.Здравко Чавдаров, 27.Мартин Дечев, 18.Борис Галчев, 24.Александър Тонев, 3.Томи Костадинов, 10.Руи Мигел, 9.Дормушали Саидходжа
Треньор: Павел Дочев