Капитанът на националния ни отбор Димитър Бербатов вкара гол при победата на Манчестър Юнайтед срещу Фулъм с 3:0. “Червените дяволи” отново се изкачиха на върха в класирането на Висшата лига с 66 точки, а с по 64 са Челси и Арсенал. “Сините” от Лондон обаче имат мач по-малко.

Другите две попадения за успеха на Юнайтед на “Олд Трафорд”, който днес празнуваше 100 години от създаването си, бяха на Уейн Рууни, като за 2:0 Митко се отчете с асистенция. Рууни вече има 32 гола на сметката си от началото на сезона.

Първото полувреме завърши при резултат 0:0, като гостите стояха доста добре.

През втората част атаката на домакините с Рууни и Бербо нямаше как да бъде спряна от защитата на Фулъм. Още в 46-ата минута Рууни даде преднина на “червените дяволи”. Нападателят подаде наляво към Нани, той му върна в наказателното поле и Уейн прати топката във вратата.

В 75-ата минута Видич направи грешка, Боби Замора остана очи в очи с вратаря на Юнайтед, но защитникът догони нападателя на Фулъм и с шпагат изчисти топката от краката му. В 79-ата минута Митко имаше шанс да реализира след центриране на Парк, но с глава стреля покрай вратата.

В последните минути на двубоя българинът се разигра и направи страхотни неща на терена. В 84-ата минута Митко получи пас от дълбочина по десния фланг, овладя меко, мина между двама защитници на Фулъм и подаде на Рууни в центъра на наказателното поле, който без проблеми направи 2:0.

В 89-ата минута Бербо оформи крайното 3:0, след като с глава засече центриране отляво на Парк Джи Сунг./БЛИЦ

Манчестър Юнайтед – Фулъм 3:0
1:0 Рууни (46), 2:0 Рууни (84), 3:0 Бербатов (89)

Манчестър Юнайтед: Ван дер Сар, Невил, Фърдинанд, Видич, Евра, Валенсия, Карик, Флетчър, Нани, Бербатов, Рууни

Фулъм: Шварцер, Кели, Хангеланд, Хюз, Шори, Дейвис, Мърфи, Бърд, Демпси, Гера, Замора

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА, 30 КРЪГ

От 13 март (събота)
Тотнъм – Блекбърн 3:1
1:0 Джърмейн Дефоу (45+1), 2:0 Роман Павлюченко (55), 2:1 Кристофър Самба (80), 3:1 Роман Павлюченко (85)

Бирмингам – Евертън 2:2
0:1 Виктор Аничебе (12), 0:2 Якубу Айегбени (22), 1:2 Камерът Джеръм (26), 2:2 Крейг Гарднър (52)

Болтън – Уигън 4:0
1:0 Йохан Елмандер (10), 2:0 Кенин Дейвис (48-дузпа), 3:0 Фабрис Муамба (53), 4:0 Матю Тейлър (69)

Бърнли – Уулвърхемптън 1:2
0:1 Мат Джарвис (26), 0:2 Кларк Карлайл (47-автогол), 1:2 Стивън Томпсън (73)

Челси – Уест Хям 4:1
1:0 Алекс (16), 1:1 Скот Паркър (30), 2:1 Дидие Дрогба (56), 3:1 Флоран Малуда (77), 4:1 Дидие Дрогба (90)

Сток Сити – Астън Вила 0:0

Хъл Сити – Арсенал 1:2
0:1 Аршавин (14), 1:1 Булард (28-дузпа), 1:2 Бенднер (90)

На 14 март (неделя)
18:00 часа Съндърланд – Манчестър Сити (Диема)
Баланс: 117 мача, 43 победи за Съндърланд, 19 равенства, 55 победи за Манчестър Сити