Тотнъм затвърди претенциите си за четвъртото място във Висшата лига, след като в мач от 30 кръг се наложи с 3:1 над Блекбърн.

„Шпорите” пропуснаха редица удобни положения преди в добавеното време на първата част Джърмейн Дефоу да открие резултата. Английският национал се разписа след корнер изпълнен от Ведран Чорлука.

Руският нападател на лондончани Роман Павлюченко продължи с добрите си изяви в последно време и в 55-ата минута с удар от границата на наказателното поле прати топката във вратата на Джейсън Браун.

Кристофър Самба върна надеждите на Блекбърн с гол в 80-ата минута, когато с глава засече пас на Мортен Гамст Педерсен. Пет минути по-късно Павлюченко върна на Тотнъм аванса от два гола след асистенция на Гарет Бейл./БЛИЦ

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА, 30 КРЪГ
От 13 март (събота)
Тотнъм – Блекбърн 3:1
1:0 Джърмейн Дефоу (45+1), 2:0 Роман Павлюченко (55), 2:1 Кристофър Самба (80), 3:1 Роман Павлюченко (85)

На 14 март (неделя)
15:30 часа Манчестър Юнайтед – Фулъм (Диема)
Баланс: 59 мача, 34 победи за Манчестър Юнайтед, 13 равенства, 12 победи за Фулъм

18:00 часа Съндърланд – Манчестър Сити (Диема)
Баланс: 117 мача, 43 победи за Съндърланд, 19 равенства, 55 победи за Манчестър Сити