Манчестър Юнайтед победи трудно с минималното 1:0 Уулвърхемптън в мач от 29-ия кръг на Висшата лига, игран на "Молиню". Така игралият цял мач Димитър Бербатов и съотборниците му оглавиха класирането в Англия с 63 точки от 29 мача. Вторият Челси има 61 от 28 срещи, а на третото място е Арсенал - 61.

Митко игра цял мач за гостите, които днес бяха без звездата си Уейн Рууни. Английският национал, както и Майкъл Оуен, са контузени.

Единственото попадение в срещата на "Молиню" падна в 73-ата минута, а негов автор бе Пол Скоулс. Ветеранът се възползва от колективна грешка на защитниците на домакините и от близко разстояние вкара топката в мрежата. За Скоулс това бе гол №100 във Висшата лига.

В 91-ата минута трите точки за малко да избягат на Митко и компания, след като Сам Воукс се озова сам срещу Ван дер Сар и от 5 метра прати топката над вратата. Секунди по-късно отново Воукс пробва да накаже Юнайтед, но не успя и така "червените дяволи" съхраниха крехкия си аванс до последния съдийски сигнал.

Загубата е 16-а от началото на сезона за "вълците", които заемат 17-ото място с 24 точки. /БЛИЦ

УУЛВЪРХЕМПТЪН - МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД 0:1
0:1 Пол Скоулс (73)

Съставът на Манчестър Юнайтед: 1.Едвин ван дер Сар, 6.Уес Браун (46-2.Гари Невил), 15.Неманя Видич, 5.Рио Фърдинанд, 3.Патрис Евра, 25.Антонио Валенсия, 28.Дарън Гибсън (62-32.Маме Диуф), 18.Пол Скоулс, 16.Майкъл Карик, 17.Нани (73-13.Парк Джи-Сунг), 9.Димитър Бербатов

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА, 29 КРЪГ
От 6 март (събота)
Арсенал – Бърнли 3:1
1:0 Сеск Фабрегас (34), 1:1 Дейвид Нъджънт (50), 2:1 Тео Уолкот (60), 3:1 Андрей Аршавин (90+4)

Уест Хям – Болтън 1:2
0:1 Кевин Дейвис (10), 0:2 Джак Уилшър (16), 1:2 Алесандро Диаманти (88)

21:45 часа Астън Вила – Съндърланд
Баланс: 155 мача, 66 победи за Астън Вила, 38 равенства, 51 победи за Съндърланд

21:45 часа Портсмут – Челси
Баланс: 73 мача, 19 победи за Портсмут, 22 равенства, 32 победи за Челси

22:00 часа Блекбърн – Бирмингам
Баланс: 103 мача, 40 победи за Блекбърн, 24 равенства, 39 победи за Бирмингам

ОТЛОЖЕНИ СРЕЩИ

Манчестър Сити – Тотнъм
Баланс: 121 мача, 45 победи за Манчестър Сити, 30 равенства,, 46 победи за Тотнъм