Херта загуби с 0:1 гостуването си на Хамбургер от 25-ия кръг в Бундеслигата. Единственото попадение в мача реализира Марсел Янсен в 40-ата минута.

Българският нападател Валери Домовчийски за пореден път не игра за тима от Берлин. Този път Домо намери място в резервите, но не получи шанс за изява от треньора Фридхелм Функел.

Поражението е 16-о за Херта от началото на сезона. Валери Домовчийски и компания са закотвени на дъното в Бундеслигата, заемайки 18-ото място с едва 15 точки в актива си. След днешния успех Хамбургер събра 43 точки и е на четвъртата позиция. /БЛИЦ

ГЕРМАНИЯ, БУНДЕСЛИГА, 25 КРЪГ

От 6 март (събота)
Кьолн – Байерн
1:1
1:0 Лукас Подолски (31), 1:1 Бастиан Швайнщайгер (58)

Вердер – Щутгарт 2:2
0:1 Павел Погребняк (15), 0:2 Сами Кедира (42), 1:2 Уго Алмейда (75), 2:2 Торстен Фрингс (81-дузпа)

Хамбургер – Херта 1:0
1:0 Марсел Янсен (40)

Айнтрахт (Франкфурт) – Шалке 04 1:4
0:1 Жоел Матип (12), 0:2 Бенедикт Хьоведес (15), 1:2 Александър Майер (52), 1:3 Иван Ракитич (80), 1:4 Кевин Курани (89)

Фрайбург – Хановер 1:2
0:1 Елсон (63), 1:1 Ясин Абдесадки (70), 1:2 Арнолд Бругинк (73)

Волфсбург – Бохум 4:1
0:1 Пол Фрайер (28), 1:1 Един Джеко (60), 2:1 Обафеми Мартинс (75), 3:1 Един Джеко (79-дузпа), 4:1 Жонатан Сантана (90)

ПРЕДСТОЯЩИ
На 6 март (събота)

19:30 часа Борусия (Дортмунд) – Борусия (Мьонхенгладбах)(Евроспорт 2 България)
Баланс: 75 мача, 24 победи за Борусия (Дортмунд), 26 равенства, 25 победи за Борусия (Мьонхенгладбах)

На 7 март (неделя)
16:30 часа Нюрнберг – Байер (Леверкузен)(Евроспорт 2 България)
Баланс: 41 мача, 9 победи за Нюрнберг, 12 равенства, 20 победи за Байер (Леверкузен)

18:30 часа Хофенхайм – Майнц (Евроспорт 2 България)
Баланс: 1 мач, 1 победа за Майнц

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Бундеслигата.