Димитър Бербатов вкара гол за Манчестър Юнайтед в гостуването на Евертън, загубено с 1:3. В 16-ата минута Митко откри за "червените дяволи", но три по-късно домакините изравниха чрез Диняр Билялетдинов. В 76-ата "карамелите" поведоха чрез Дан Гослинг, а третото попадение във вратата на Едвин ван дер Сар падна в 90-ата минута, когато точен бе Джак Родуел.

Капитанът на българския национален отбор започна титуляр на "Гудисън Парк" в първата среща от програмата на 27-ия кръг на Висшата лига. В 66-ата минута Митко напусна терена, отстъпвайки мястото си на Пол Скоулс.

В 16-ата минута Бербо вкара красив гол, който е негов девети от началото на сезона във Висшата лига. Антонио Валенсия центрира отдясно, топката попадна в Митко пред голлинията и с мощен удар от близко разстояние той реализира, като топката рикошира в горната греда и влетя в мрежата на "карамелите" - 0:1.

Три минути след това Диняр Билялетдинов изравни - 1:1. Руският нападател наказа Едвин ван дер Сар с прецизен удар от 20-ина метра, пращайки топката в долния ляв ъгъл на вратата на Манчестър Юнайтед.

В 76-ата минута резервата Дан Гослинг даде преднина на "карамелите". Лендън Донован хитро пусна към Стивън Пиенар по лявото крило, той центрира точно към Гослинг, който се възползва от колективната грешка на отбраната на "червените дяволи" и реализира за 2:1.

"Карамелите" довършиха гостите от Манчестър с трети гол в 90-ата минуита. Появилият се в игра секунди по-рано Джак Родуел също наказа Ван дер Сар и така се превърна във втората златна резерва за тима си, след като преди него и другият пуснат от Дейвид Мойс - Дан Госилинг, вкара попадение.

Така "червените дяволи" претърпяха шесто поражение от началото на сезона във Висшата лига и останаха на второто място с 57 точки от 27 изиграни двубоя. Лидерът Челси е с 58, а от 17:00 часа гостува на Уулвърхемптън и има шанс да увеличи преднината си на върха. Евертън е на осмата позиция с 38 точки.

Във вторник от 22:00 часа Митко и съотборниците му приемат Уест Хям на "Олд Трафорд". /БЛИЦ

ЕВЕРТЪН - МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД 3:1
0:1 Димитър Бербатов (16), 1:1 Диняр Билялетдинов (19), 2:1 Дан Гослинг (76), 3:1 Джак Родуел (90)

ЕВЕРТЪН:
24.Тим Хауърд, 3.Лейтън Бейнс, 5.Джони Хейтинга, 15.Силвен Дистен, 18.Фил Невил, 7.Диняр Билялетдинов (70-19.Дан Гослинг), 9.Лендън Донован, 10.Микаел Артета, 20.Стивън Пиенар (88-26.Джак Родуел), 21.Леон Осман, 8.Луис Саха

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД:
1.Едвин ван дер Сар, 2.Гари Невил, 6.Уес Браун, 23.Джони Еванс, 3.Патрис Евра, 13.Парк Джи Сунг (66-26.Габриел Обертан), 16.Майкъл Карик, 24.Дарън Флетчър, 25.Антонио Валенсия, 9.Димитър Бербатов (66-18.Пол Скоулс), 10.Уейн Рууни

Баланс: 141 мача, 52 победи за Блекбърн, 33 равенства, 56 победи за Болтън

16:00 часа Астон Вила – Бърнли (Диема 2)
Баланс: 95 мача, 39 победи за Астън Вила, 21 равенства, 35 победи за Бърнли

17:00 часа Фулъм – Бирмингам
Баланс: 71 мача, 21 победи за Фулъм, 23 равенства, 27 победи за Бирмингам

17:00 часа Манчестър Сити – Ливърпул (Диема)
Баланс: 147 мача, 37 победи за Манчестър Сити, 36 равенства, 74 победи за Ливърпул

18:15 часа Уигън – Тотнъм (Диема 2)
Баланс: 9 мача, 1 победа за Уигън, 4 равенства, 4 победи за Тотнъм

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.