Манчестър Юнайтед с Димитър Бербатов победи с 4:0 Хъл Сити и оглави класирането в Англия. Двубоят от 23-ия кръг на Висшата лига се игра пред 73 933 зрители на "Олд Трафорд". И четирите попадения за "червените дяволи" реализира Уейн Рууни, като за последното му асистира Митко.

Сър Алекс остави Бербо на пейката в домакинството на "тигрите", пускайки титуляри в атака Уейн Рууни и Майкъл Оуен. Митко се появи на терена в 72-ата минута, заменяйки Оуен, но до края не успя да се разпише. Както е известно, капитанът на българския национален отбор вкара третото попадение за "червените дяволи при гостуването на Хъл Сити на 27 декември, спечелено от Юнайтед с 3:1.

Над всички в днешната среща бе Уейн Рууни, разписал се в 8-ата минута, 83-ата и 86-ата и 93-ата. Така английският национал вече има 20 попадения на сметката си от началото на сезона, като 19 от тях са във Висшата лига.

С прибавените три точки Бербо и компания събраха 50 в актива си от 23 изиграни мача. Така Манчестър Юнайтед временно оглавява класирането, оставяйки на 2 точки зад себе си Арсенал и Челси. "Топчиите" обаче са с 22 срещи, а "сините" от Лондон имат 21. /БЛИЦ

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД - ХЪЛ СИТИ 4:0
1:0 Уейн Рууни (8), 2:0 Уейн Рууни (83), 3:0 Уейн Рууни (86), 4:0 Уейн Рууни (90+3)

Съставът на Манчестър Юнайтед: 1.Едвин ван дер Сар, 21.Рафаел да Силва, 5.Рио Фърдинанд, 23.Джони Еванс, 3.Патрис Евра (87-20.Фабио да Силва), 18.Пол Скоулс (72-28.Дарън Гибсън), 24.Дарън Флетчър, 13.Парк Джи-Сунг, 7.Майкъл Оуен (72-9.Димитър Бербатов), 10.Уейн Рууни
Резерви: 29.Томас Кушчак, 6.Уес Браун, 20.Фабио да Силва, 16.Майкъл Карик, 28.Дарън Гибсън, 25.Антонио Валенсия, 9.Димитър Бербатов

21:45 часа Уулвърхемптън – Ливърпул
Баланс: 89 мача, 29 победи за Уулвърхемптън, 16 равенства, 44 победи за Ливърпул

21:45 часа Сток Сити – Манчестър Сити
Баланс: 81 мача, 30 победи за Сток Сити, 17 равенства, 34 победи за Манчестър Сити

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.