С Димитър Бербатов като титуляр, Манчестър Юнайтед победи с 3:0 Уулвърхямптън, като домакин. Митко се отчете с асистенция при третото попадение на Антонио Валенсиа. Другите два гола бяха дело на Уейн Рууни и Неманя Видич. След този успех Манчестър Юнайтед се изравни с Челси на върха в класирането. Двата тима имат по 37 точки, но лондончани са с мач по-малко.

В 30-ата минута Зубар игра с ръка в наказателното си поле и реферът Стив Бенет отсъди дузпа. Зад топката застана Рууни, който прати кълбото в десния ъгъл на Ханеман – 1:0. В 43-ата минута “червените дяволи” получиха правото да изпълнят ъглов удар. Зад топката застана Дарън Гибсън, който качи кълбото на главата на Видич, сърбинът стреля право в Ханеман, но ударът му бе много силен и стражът на гостите успя само да го отклони в левия си ъгъл.

Юнайтед стигна до класическото 3:0 в 67-ата минута. Бербатов подаде по страхотен начин, обърнат с гръб към вратата на Валенсиа. Талантът получи топката в наказателното поле на Уулвърхямптън и я прати във вратата със страхотно воле с десния крак./БЛИЦ

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА, 17 КРЪГ
От 25 ноември
Хъл Сити – Евертън 3:2
1:0 Стивън Хънт (13), 2:0 Ендрю Доусън (20), 2:1 Дийн Марни (28), 3:1 Камил Заяте (49-автогол), 3:2 Луи Саха (65-дузпа)

Във вторник, 15 декември
Съндърланд – Астън Вила 0:2
0:1 Хески (24), 0:2 Милнър (61)

Бирмингам – Блекбърн 2:1
2:0 Жером (12, 48), 2:1 Нелсен (61)

Болтън – Уест Хям 3:1
1:0 Лий (64), 1:1 Диаманти (69), 2:1 Класнич (77), 3:1 Кейхил (88)

Манчестър Юнайтед – Уулвърхемптън 3:0

В сряда, 16 декември
21:45 часа Бърнли – Арсенал (Диема 2)
Баланс: 86 мача, 30 победи за Бърнли, 19 равенства, 37 победи за Арсенал

21:45 часа Челси – Портсмут
Баланс: 72 мача, 31 победи за Челси, 22 равенства, 19 победи за Портсмут

22:00 часа Тотнъм – Манчестър Сити (Диема)
Баланс: 120 мача, 45 победи за Тотнъм, 30 равенства, 45 победи за Манчестър Сити

22:00 часа Ливърпул – Уигън
Баланс: 8 мача, 6 победи за Ливърпул, 2 равенства