Хъл Сити удържа натиска на Евертън и спечели с 3:2 изтегления мач от 17 кръг на Висшата лига. Успехът донесе на „тигрите” сбор от 15 точки и те се изравниха в класирането с „карамелите”.

Стивън Хънт откри резултата в деветата минута, след като Тим Хауърд бе парирал удар на Джоузи Алтидор. Попадение на Анди Доусън от фаул в 20-ата минута и гол на Дийн Марни в 28-ата донесоха класически аванс на Хъл Сити.

След почивката „карамелите” изглеждаха променени на терена и явно бяха получили солдна доза упреци от мениджъра си Дейвид Мойс.

Автогол на Камил Заяте в 49-ата минута даде надежди на Евертън. В 65-ата минута Луис Саха намали на 2:3, след като превърна в гол дузпата, която сам си спечели след фаул на Заяте.

Финалният натиск на Евертън обаче не успя да донеде до ново попадение във вратата на Мат Дюк и „сините” останаха само с една победа в последните си 10 мача./БЛИЦ