Арсенал отстрани Ливърпул след победа с 2:1 в мач от осминафиналите на турнира "Карлинг къп". Фран Мерида откри резултата с първия си гол с екипа на Арсенал в 19-ата минута след невероятен удар с левия крак, който не остави никакви шансове за реакция на стража на мърсисайдци Диего Кавалиери. Малко по-късно обаче Инсуа изравни също с първия си гол с фланелката на своя тим. Той също реализира невероятно попадение, като с удар извън наказателното поле прехвърли Фабиански.

Все пак Никлас Бендтнер донесе победата на Арсенал с поапдение в 51-ата минута, когато майсторски се освободи от опеката на Мартин Шкъртел и с плътен удар препарира Кавалиери за 2:1. В края на мача обаче гостите на два пъти бяха ощетени от съдиите, чиито грешки не им позволиха да стигнат до изравняване.
Първо Воронин се откъсна сам срещу Фабиански след пас на Бабел, но пробивът му бе спрян от рефера заради положение на засада. Повторенията обаче показаха, че такава ситуация няма, тъй като Сендерос покрива украинския нападател. В продължението на редовното време пък Сендерос спря с ръка удар на резервата Акуилани със задна ножица, но интервенцията му не бе забелязана от Алън Уайли.

Челси се класира за 1/4-финалите на турнира "Карлинг къп", след като победи безпроблемно Болтън с 4:0 на "Стамфорд Бридж". Намиращият се в отлична форма напоследък нападател от Кот д'Ивоар Саломон Калу отново бе в основата на успеха за своя отбор, като още в началото на двубоя отбеляза първото попадение за тима си и подаде за втория гол дело на Флоран Малуда. Третият гол отбеляза Деко, докато крайното 4:0 бе оформено от друга резерва - Дидие Дрогба./БЛИЦ

КАРЛИНГ КЪП - 1/8-ФИНАЛИ

От 27 октомври (вторник):
Барнзли - Манчестър Юнайтед 0:2
Дани Уелбек (6), 0:2 Майкъл Оуен (59)
Съндърланд – Астън Вила 1:3 след дузпи (0:0 в ред. вр. и след прод.)

Портсмут – Сток Сити 4:0
1:0 Фредерик Пикионе (17), 2:0 Дани Уебър (55), 3:0 Фредерик Пикионе (59), 4:0 Нванкво Кану (81)

Блекбърн – Питърбъро 5:2

1:0 Мортен Гамст Педерсен (4), 1:1 Крис Уелпдейл (17), 2:1 Стивън Рийд (45), 2:2 Джордж Бойд (50), 3:2 Мичел Салгадо (57), 4:2 Бени Макарти (72), 5:2 Никола Калинич (74)

Тотнъм – Евертън 2:0

1:0 Том Хъдълстоун (31), 2:0 Роби Кийн (57)
На 28 октомври (сряда) от 21:45 часа:

Арсенал – Ливърпул 2:1

Челси – Болтън 4:0

Манчестър Сити – Скънторп 5:1

* Заб.: При равенство в редовното време следват продължения, а при ново реми ще се изпълняват дузпи.