Полицията е арестувала 8 фенове при безредици по време на мача на Манчестър Юнайтес с Барнзли за Карлинг Къп.

При един инцидент група привърженици на “червените дяволи” са счупили павилион за храна и са задигнали пари в брой и наличната стока. Телевизионните камери показаха двама души да нахлуват на терена по време на мача.

При друг инцидент след мача, двама души са били арестувани, след като са застанали на железопътните релси и са спрели влака от Барнзли до Шефилд.

Носителят на трофея Манчестър Юнайтед се класира за четвъртфиналите на турнира след победа с 2:0. Българският национал Димитър Бербатов не взе участие в мача. Попаденията за английските шампиони бяха реализирани от Дани Уелбек и Майкъл Оуен.

Стилиян Петров игра 115 минути за Астън Вила при победата с 3:1 над Съндърланд след дузпи. Редовното време и продълженията завършиха без отбелязани голове. Герой за Виланите бе американският вратар Брат Гузан, който в редовното време спаси дузпа на Кенуайн Джоунс, а след това парира и ударите на Анди Рийд, Лорик Цана и Джордън Хендерсън.

КАРЛИНГ КЪП - 1/8-ФИНАЛИ
От 27 октомври (вторник)
Барнзли - Манчестър Юнайтед 0:2
Дани Уелбек (6), 0:2 Майкъл Оуен (59)

Съндърланд – Астън Вила 1:3 след дузпи (0:0 в ред. вр. и след прод.)

Портсмут – Сток Сити 4:0
1:0 Фредерик Пикионе (17), 2:0 Дани Уебър (55), 3:0 Фредерик Пикионе (59), 4:0 Нванкво Кану (81)

Блекбърн – Питърбъро 5:2
1:0 Мортен Гамст Педерсен (4), 1:1 Крис Уелпдейл (17), 2:1 Стивън Рийд (45), 2:2 Джордж Бойд (50), 3:2 Мичел Салгадо (57), 4:2 Бени Макарти (72), 5:2 Никола Калинич (74)

Тотнъм – Евертън 2:0
1:0 Том Хъдълстоун (31), 2:0 Роби Кийн (57)

ПРЕДСТОЯЩИ
На 28 октомври (сряда) от 21:45 часа:
Арсенал – Ливърпул (RING.BG)
Челси – Болтън
Манчестър Сити – Скънторп

* Заб.: При равенство в редовното време следват продължения, а при ново реми ще се изпълняват дузпи.