Манчестър Юнайтед с Димитър Бербатов не успя да вземе нищо при гостуването на Ливърпул, губейки с 0:2. Дербито на 10-ия кръг на Висшата лига се игра пред малко повече от 44 000 зрители на "Анфилд". Попаденията за домакините реализираха Фернандо Торес в 65-ата минута и резервата Давид Нгог в 96-ата.

http://d.yimg.com/a/p/sp/getty/06/fullj.5758e73cbf1ab7b085de8d9058500c1b/5758e73cbf1ab7b085de8d9058500c1b-getty-fbl-eng-pr-liverpool-man-utd.jpgТака "мърсисайдци" продължиха отличната си серия срещу "червените дяволи", побеждавайки ги в трети пореден мач след успехите с 2:1 през септември 2008 година на "Анфилд" и с убедителното 4:1 през март тази година на "Олд Трафорд". Фернандо Торес пък се разписа във втори пореден двубой срещу Юнайтед. Неманя Видич продължи традицията да бъде гонен в срещите с Ливърпул, като днес той получи червен картон в трети пореден мач срещу този отбор.

Капитанът на националния ни отбор Димитър Бербатов започна сред титулярите на Сър Алекс Фъргюсън, като в атака си партнира с Уейн Рууни, а Майкъл Оуен остана на резервната скамейка. Митко отстъпи мястото си на Оуен в 74-ата минута. За Бербо днешната среща бе негова стотна във Висшата лига, в която той започва като титуляр. Част от мачовете на българина са с екипа на предишния му клуб Тотнъм.

Големият отсъстващ за "мърсисайдци" в този сблъсък бе звездата и капитан на тима Стивън Джерард. Той получи контузия по време на двубоя с Лион от Шампионската лига и не успя да се възстанови за днешното дерби.

Първото по-сериозно голово положение пред една от двете врати бе в 16-ата минута, когато домакините бяха близо до откриване на резултата. Вратарят на Манчестър Юнайтед Едвин Ван дер Сар обаче показа отличен рефлекс, избивайки силен изстрел от пряк свободен удар, след което топката попадна в Дирк Кайт, който стреля от близко разстояние, но холандският страж отново се намеси блестящо.http://d.yimg.com/a/p/sp/getty/c4/fullj.3a0a8446327ea117fc7fd2f9b37a8340/3a0a8446327ea117fc7fd2f9b37a8340-getty-fbl-eng-pr-liverpool-man-utd.jpg

В 18-ата минута "мърсисайдци" организираха контраатака, при която можеше да накажат гостите, но Кайт от изгодна позиция прати топката покрай дясната греда на вратата на Юнайтед. Три минути след това Уейн Рууни се отчете с пропуск.

В 36-ата минута удар с глава на Фабио Аурелио бе спасен от Ван дер Сар. Секунди след това Бербо бе санкциониран с жълт картон заради реплика срещу съдията Андре Маринър. В 40-ата Хосе Рейна изпревари Митко за топката, която бе насочена към капитана на националния ни отбор.

В 65-ата минута Ливърпул поведе в резултата. Фернандо Торес откри, след като защитата на "червените дяволи" направи колективна грешка. Първо Патрис Евра не успя да спре испанския нападател, след което Видич и Фърдинанд също действаха неразчетено.

Шест минути преди края на мача удар на Антонио Валенсия от близко разстояние се отби в напречната греда на вратата на Ливърпул. В 87-ата минута Майкъл Оуен се озоваваше сам срещу Рейна, но бе повален от Джейми Карагър, който получи само жълт картон за действието си. От прекия свободен удар Нани би право в ръцете на вратаря на Ливърпул.http://d.yimg.com/a/p/sp/getty/f7/fullj.d88eb91d30cb8ed6ea660651032a85ca/d88eb91d30cb8ed6ea660651032a85ca-getty-fbl-eng-pr-liverpool-man-utd.jpg

Минута преди края на редовното време Неманя Видич бе изгонен за втори жълт картон заради нарушение срещу Дирк Кайт в средата на терена. Любопитното е, че това е червен картон за Видич срещу "мърсисайдци" в трети пореден мач.

В 94-ата минута и Хавиер Масчерано бе изгонен заради грубо влизане в краката на Едвин Ван дер Сар.

И точно, когато "червените дяволи" се опитваха да стигнат до изравнителното попадение, "мърсисайдци" стигнаха до втори гол. В шестата минута на продължението резервата Давид Нгог получи топката от Дирк Кайт и озовал се сам срещу Ван дер Сар го преодоля, оформяйки крайното 2:0.

Заради загубата Манчестър Юнайтед пропусна възможността да оглави класирането в Англия. След 10-ия кръг във Висшата лига Бербо и компания заемат второто място с 22 точки, а лидерът Челси има 24. На третото място е Тотнъм с 19, а Ливърпул е на петата позиция с 18 точки в актива си. /БЛИЦ

ЛИВЪРПУЛ - МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД 2:0
1:0 Фернандо Торес (65)
2:0 Давид Нгог (90+6)

ЛИВЪРПУЛ:
25.Хосе Рейна, 2.Глен Джонсън, 23.Джейми Карагър, 2.Даниел Агер, 22.Емилиано Инсуа, 21.Лукас Лейва, 20.Хавиер Масчерано, 15.Йоси Бенаюн (90+2-37.Мартин Шкъртел), 12.Фабио Аурелио, 18.Дирк Кайт, 9.Фернандо Торес (80-24.Давид Нгог)
Резерви: 1.Диего Кавалиери, 19.Райън Бабел, 24.Давид Нгог, 26.Джей Спиъринг, 27.Филип Деген, 37.Мартин Шкъртел, 10.Андрий Воронин

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД: 1.Едвин Ван дер Сар, 22.Джон О`Шей, 5.Рио Фърдинанд, 15.Неманя Видич, 3.Патрис Евра, 25.Антонио Валенсия, 16.Майкъл Карик, 18.Пол Скоулс (74-17.Нани), 11.Райън Гигс, 9.Димитър Бербатов (74-7.Майкъл Оуен), 10.Уейн Рууни
Резерви: 12.Бен Фостър, 2.Гари Невил, 20.Фабио да Силва, 23.Джонатан Еванс, 8.Андерсон, 17.Нани, 7.Майкъл Оуен

Ливърпул, "Анфилд" - 44 188 зрители
Съдия: Андре Маринър
Жълти картони: Хавиер Масчерано, Джейми Карагър (Ливърпул); Патрис Евра, Димитър Бербатов, Неманя Видич (Манчестър Юнайтед)
Червени картони: Хавиер Масчерано (90+4-Ливърпул); Неманя Видич (89-Манчестър Юнайтед)

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА, 10 КРЪГ
От 24 октомври (събота)
Уулвърхемптън – Астън Вила 1:1
0:1 Агбонлахор (79), 1:1 Ебанкс-Блейк (83-д)

Бирмингам Сити – Съндърланд 2:1
1:0 Риджуел (37), 2:0 Макфадън (48), 2:1 Дан (82-авт)

Бърнли – Уигън 1:3
1:0 Флетчър (4), 1:1 Родалега (11), 1:2 Родайега (52), 1:3 Бойс (76)

Хъл Сити – Портсмут 0:0

Челси – Блекбърн 5:0
1:0 Живе (20-авт), 2:0 Лампард (48), 3:0 Есиен (52), 4:0 Лампард (59-д), 5:0 Дрогба (64)

От неделя (25 октомври)
Болтън – Евертън 3:2
1:0 Чунг Йонг Лий (16), 2:0 Гари Кейхил (27), 2:1 Луис Саха (32), 2:2 Маруан Фелаини (55), 3:2 Иван Класнич (86)

Ливърпул – Манчестър Юнайтед 2:0

1:0 Фернандо Торес (65), 2:0 Давид Нгог (90+6)

Манчестър Сити – Фулъм 2:2
1:0 Джолиън Лескът (53), 2:0 Мартин Петров, 2:1 Деймиън Дъф (62), 3:2 Клинт Демпси (68)

Уест Хям - Арсенал 2:2
0:1 Робин ван Перси (16), 0:2 Уилям Галас (37), 1:2 Карлтън Коул (74), 2:2 Алесандро Диаманди (80)