Трагичното представяне на Левски продължи, след като и Лацио отвя селекцията на Ратко Достанич - 0:4. Двубоят бе втори за "сините" в група "G" на Лига Европа.

Поражението е най-голямата домакинска загуба за Левски в евротурнирите в досегашната история на клуба и най-изразителна победа на Лацио като гост в евротурнирите. Освен това, "сините" за първи път от сезон 1975/76 (5:4 срещу Барселона в 1/4-финал за Купата на УЕФА) инкасира 4 попадения на собствен терен.

Загубата с 0:4 от Лацио е петото поредно поражение за Ратко Достанич и избраниците му във всички надпревари след 1:2 от Локо (Сф), 0:1 от Виляреал, 0:2 от ЦСКА и 0:1 от Черноморец. Няма да е изненада, ако сръбският спец много скоро бъде натирен от "Герена" заради серията от слаби резултати и игри напоследък на отбора.

Още преди да свърши мача с Лацио феновете на Левски засипаха с обиди Тодор Батков, както и призоваха за оставка. "Батков, ку*во! Оставка!", ехтеше от трибуните на стадион "Георги Аспарухов".

Срещата започна лошо за "сините", които до почивката изоставаха с 0:2. Римските "орли" съумяваха да се възползват от всяка грешка на избраниците на Ратко Достанич и на няколко пъти създаваха опасности пред вратата, на която в този мач бе застанал Цветан Димитров. Младокът допусна първия гол в мрежата си в 22-ата минута. След грешка на Сърмов, Мауро Сарате напредна през центъра и подаде на Матусалем, който се озова сам срещу младия страж и с диагонален удар по земята промуши топката под плонжа му, вкарвайки в долния десен ъгъл - 0:1.

Преди попадението с франпантен пропуск пред вратата на гостите се отчете Георги Христов, който продължава черната си серия и от много време не е вкарвал гол. В 13-ата минута нападателят направи отлично двойно подаване с Дарко Тасевски и озовал се сам срещу Бизари би от малък ъгъл край дясната греда.

Секунди преди края на първото полувреме Мауро Сарате с шут от пеналта изненада Цветан Димитров, който се опита да избие кълбото, но то попадна в мрежата му за втори път - 0:2.

В началото на втората част Ратко Достанич направи две смени в състава си. В игра влязоха Боян Табаков и Йордан Милиев, а терена напуснаха Дарко Тасевски и Елин Топузаков. Младият нападател значително раздвижи атаката на "сините" и дори можеше да вкара гол на Лацио.

Домакините започнаха силно второто полувреме. В 48-ата минута отново Георги Христов се отчете с фрапантен пропуск. Нападателят се озова сам срещу Бизари, но стреля право в тялото му. Малко по-късно отлична атака на "сините" за малко да завърши с гол. След много добро двойно подаване с Боян Табаков, Седрик Бардон прати топката в аут, шутирайки опасно, но на сантиметри от вратата на Лацио.

В 67-ата минута Левски вече изоставаше с 0:3. След груба грешка на Юсуф Рабех, Морад Меги бе изведен сам срещу Цветан Димитров и с прострелен изстрел опъна мрежата зад него. В този момент от трибуните заехтя: "Батков, ку*во!"

В 73-ата минута "сините" бяха наказани за четвърти път. Този път Томазо Роки вгорчи живота на публиката на "Герена". Нападателят на гостите се озова сам срещу Димитров, финтира го и реализира без проблем.

До края на мача избраниците на Ратко Достанич опитаха да стигнат до почетно попадение. В 84-ата минута Георги Сърмов изпусна поредното положение за Левски, след като Бизари успя да отрази удара му. От трибуните пък ехтяха скандиранията на феновете на Левски - "Оставка! Оставка!".

След двете поредни загуби - 0:1 от Виляреал и 0:4 от Лацио, "сините" заемат последното четвърто място в Група "G" на Лига Европа. В следващата среща Левски гостува на Ред Бул Залцбург на 22 октомври. /БЛИЦ

Срещата по минути - ТУК

ЛЕВСКИ - ЛАЦИО 0:4

0:1 Матусалем (22), 0:2 Мауро Сарате (45), 0:3 Морад Меги (67), 0:4 Томазо Роки (73)

ЛЕВСКИ: 31.Цветан Димитров, 15.Шахиб Бензукан, 11.Елин Топузаков (46-55.Йордан Милиев), 5.Юсуф Рабех, 14.Веселин Минев, 8.Георги Сърмов, 22.Дарко Тасевски (46-43.Боян Табаков), 20.Жоазиньо, 21.Зе Соарес, 27.Седрик Бардон, 99.Георги Христов (72-10.Христо Йовов)
Резерви: 61.Ивайло Василев, 10.Христо Йовов, 24.Николай Димитров, 25.Лусио Вагнер, 30.Лъчезар Балтанов, 43.Боян Табаков, 55.Йордан Милиев

ЛАЦИО: 1.Албано Бизари, 25.Санчес Крибари, 26.Стефан Раду, 33.Роберто Баронио (55-6.Осман Дабо), 2.Стефан Лихтщайнер, 7.Елисеу, 99.Рикардо Перпетуини, 23.Морад Меги, 8.Матусалем (74-5.Стефано Маури), 9.Томазо Роки, 10.Мауро Сарате (62-17.Паскуале Фоджа)
Резерви: 86.Фернандо Муслера, 5.Стефано Маури, 6.Осман Дабо, 17.Паскуале Фоджа, 42.Федерико Севиери, 46.Луис Каванда, 52.Алесио Лусиани