ЦСКА изпусна да победи английския Фулъм в първи мач от група “Е” в турнира Лига Европа и двата тима направиха равенство 1:1 на Националния стадион “Васил Левски”. Точен за “червените” бе дебютиралият Мишел Платини в 63-ата минута, а гостите изравниха чрез Диоманси Камара само две минути по-късно.

През първото полувреме и двата отбора не създадоха нито едно чисто голово положение. Дори нямаше кой знае какви сериозни удари към двете врати. В 3-ата минута Иван Стоянов напредна отдясно, излъга противников бранител и стреля, но топката мина покрай вратата. В средата на първата част “червените” изпълниха няколко поредни корнера, но при нито един от тях така и не успяха да стигнат до удар към вратата на Фулъм.

Едва в 38-ата минута момчетата на Любо Пенев организираха малко по-сериозна атака. Костадин Стоянов напредна отляво, центрира към Мороз в наказателното поле, но защитник изчисти пред краката на латвиеца в корнер. В последната минута на първото полувреме англичаните имаха шанс за попадение, но Иван Караджов се намеси добре след удар на Грийнинг.

През второто полувреме играчите на ЦСКА играха много по-добре. Любо Пенев извади Мороз и пусна Маркиньос още на почивката и бразилецът промени облика на “армейците”. В 54-ата минута в игра се появи и последното ново попълнение Мишел Платини. В 63-ата минута Маркиньос овладя подаване пред наказателното поле и с гърди свали на Платини, който с хубав удар с десния крак препарира вратаря на гостите Стокдейл.

Радостта в червено обаче трая само две минути, тъй като Диоманси Камара изравни. Нападателят овладя дълго подаване, вратарят на ЦСКА Иван Караджов излезе доста пред наказателното поле да го пресрещне, Камара мина покрай него и на празна врата реализира пред погледа и на Иван Иванов.

До края на двубоя ЦСКА доминираше, а гостите от Фулъм се затвориха и не създадоха нищо интересно. В 70-ата минута Маркиньос отляво центрира в наказателното поле, Данчо Тодоров намери топката от воле, но я прати покрай вратата. В 77-ата минута бе и най-чистото положение, което можеше да донесе трите точки за ЦСКА, ако Данчо Тодоров бе реализирал. Маркиньос отново центрира, пловдивчанинът овладя топката и фронтално срещу вратаря стреля мощно, но Стокдейл изби. В 78-ата минута в редиците на ЦСКА се появи и Владо Манчев, но и той не помогна на тима да спечели. В оставащите минути играта се понакъса и домакините така и не стигнаха до ново голово положение./БЛИЦ