Болоня победи Сампдория с гол от дузпа в последните минути на срещата между двата тима от 22-ия кръг на Серия "А". Двубоят приключи при резултат 3:2 в полза на домаките, за които реализираха Антони Муниер, Годфред Донса и Матиа Дестро. За тима от Генуа се разписаха Луис Муриел и Хоакин Кореа.

Болоня поведе набързо с 2:0 до 24-ата минута. Първо в 12-ата се разписа Муниер със страхотен удар от воле, а Донса се възползва от грешка в защитата на гостите и направи 2:0.

Сампдория се върна в мача през втората част и бе много близо до измъкване на точка. Сориано намери добре Муриел в 54-ата минута, а 10 преди изтичането на редовното време Кореа направи 2:2.

В 87-ата минута обаче Кореа игра с ръка в собственото си наказателно поле и реферът посочи бялата точка. Матиа Дестро бе безпощаден и донесе успеха на Болоня с 3:2.

В друг двубой от кръга Торино и Верона направиха 0:0.

ИТАЛИЯ СЕРИЯ „А“, 22 КРЪГ
30.01.16
16:00
Карпи - Палермо 1:1
0:1 Алберто Джилардино (24), 1:1 Матео Манкосу (74-дузпа)
30.01.16
19:00
Аталанта - Сасуоло 1:1
0:1 Доменико Берарди (27), 1:1 Херман Денис (32)
30.01.16
21:45
Рома - Фрозиноне 3:1
1:0 Раджа Наинголан (18), 1:1 Даниел Чиофани (24), 2:2 Стефан Ел Шаарави (48), 3:1 Миралем Пянич (84)
31.01.16
13:30
Киево - Ювентус 0:4
0:1 Алваро Мората (6), 0:2 Алваро Мората (40), 0:3 Алекс Сандро (61), 0:4 Пол Погба (67)
31.01.16
16:00
Наполи - Емполи 5:1
0:1 Леандро Дайнел Паредес (28), 1:1 Гонзало Игуаин (33), 2:1 Лоренцо Инсине (37), 3:1 Микеле Кампорезе (51 - автогол), 4:1 Кайехон (83), 5:1 Кайехон (88)
Болоня - Сампдория 3:2
1:0 Муниер (12), 2:0 Донса (24), 2:1 Мюриел (54), 2:2 Кореа (80), 3:2 Дестро (88-д)