Емполи и Милан завършиха 2:2 в мач от 21-ия кръг на италианската Серия "А". Гостите започнаха по-силно и успяха да поведат още в 8а-ата минута. Разписа се Карлос Бака за 0:1. После обаче домакините взеха инициативата и Пьотр Зиелински изравни в 32-ата минута.

Веднага след почивката Джакомо Бонавентура (48) отново даде преднина на "росонерите". Отговорът на Масимо Макароне и компания не закъсня. Именно ветеранът възстанови равенството с хубав гол в 61-ата минута за 2:2. Тогава треньорът на гостите Синиша Михайлович хвърли в боя и последното си оръжие - Марио Балотели.

Бившият италиански национал влезе на мястото на разочаровалия за пореден път Ниянг. Супер Марио обаче се започни само с 2-3 пробива, два леки шута към вратата и дежурния жълт картон, който получи в 82-ата минута.

След това реми "росонерите" остават на шесто място във временото класиране с 33 точки. Емполи е осми с 32 т.

Емполи - Милан 2:2
0:1 Карлос Бака (8), 1:1 Пьотр Зиелински (32, 1:2 Джакомо Бонавентура (48), 2:2 Масимо Макароне (61)