Наполи вече има аванс от 4 точки пред Интер в италианската Серия "А". Лидерът във временното класиране победи коравия Сасуоло с 3:1 в мач от 20-ия кръг на първенството и събра 44 точки. Интер е втори с 40, трети е Ювентус с 39.

Всичко тръгна отлично за гостите, коиото поведоха още в 3-ата минута. Съдията я даде заради фаул на Раул Албиол в пеналта на домакините. С изпълнението от „бялата точка” се нагърби Диего Фалчинели и той не сгреши – 0:1.

Домакините обаче бързо се отърсиха от шока и още в 19-ата минута изравниха. Лоренцо Инсиние центрира остро пред вратата на гостите и Хосе Мария Кайехон с глава прониза стража Консили за 1:1. За испанеца това беше първи гол от април 2015 г. В 42-ата минута от почти същата ситуация, но с крак, Гонсало Игуаин направи обрата пълен. Аржентинският национал засече отблизо остро центриране на Марек Хамшик на близката греда. Секунди преди последния съдийски сигнал отново Игуаин фиксира крайното 3:1 за Наполи. Това беше 19-о попадение за нападателя от началото на сезона.

Наполи: Пепе Рейна, Албиол, Кирикеш (68 - Кулибали), Гулам, Хюсай, Хамшик (87 - Давид Лопес), Алан, Жоржиньо, Игуаин, Кайхон, Инсиние (76 - Мертенс).

Сасуоло: Консили, Аряудо, Пелузо, Вършалко, Ачерби, Мисироли (16 - Пелегрини), Дънкан, Манянели, Сансоне, Политано (68 - Флоро Флорес,83 - Дефрел), Фалчинели.

ИТАЛИЯ СЕРИЯ „А“, 20 КРЪГ
16.01.
16:00
Аталанта - Интер 1:1
1:0 Джейсон Мурийо (17-автогол), 1:1 Рафаел Толой (25-автогол)
16.01.
19:00
Торино - Фрозиноне 4:2
1:0 Чиро Имобиле (9-дузпа), 1:1 Паоло Самарко (33), 2:1 Андреа Белоти (37), 3:1 Андреа Белоти (41), 3:2 Данило Авелар (74), 4:2 Марко Бенаси (82)
16.01.
21:45
Наполи - Сасуоло 3:1
0:1 Диего Фалчинели (3-дузпа), 1:1 Хосе Кайехон (19), 2:1 Гонсало Игуаин (42), 3:1 Гонсало Игуаин (90)