Тотнъм записа класически успех с 3:0 над Норич в мач от 18 кръг на Висшата лига. Хари Кейн вкара два гола, а „шпорите“ се утвърдиха в Топ 4, след като се възползваха от загубата на Манчестър Юнайтед.

„Канарчетата“ имаха по-добрите положения в началото, но грешка в защита даде дузпа за домакините в 26-ата минута и Хари Кейн беше точен при изпълнението. Три минути преди почивката английският национал удвои след асистенция на Деле Али.

Тотнъм имаше малко проблеми през второто полувреме и подпечата победата с гол на резервата Том Керъл десет минути преди края на мача. Така тимът на Маурисио Почетино събра 32 точки, на три зад третия Манестър Сити и на три пред шестия Манчестър Юнайтед.

Кристъл Палас еднолично излезе на пето място, след като направи нулево равенство като гост на Борнемут. Така „орлите“ спряха серията от три поредни победи на „черешките“.

Тимът на Алан Пардю започна добре и Саймън Френсин изби удар на Деймиън Дилейни от голлинията. Домакините отговориха с опасни изстрели на Мат Ричи и Юън О'Кейн.

Така Кристъл Палас събра 30 точки, една повече от „червените дяволи“ и на две зад четвъртия Тотнъм. Борнемут е 14-и с 20 точки.

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 18 КРЪГ
26.12.15
14:45 ч.
Сток Сити – Манчестър Юнайтед 2:0
1:0 Боян Къркич (9), 2:0 Марко Арнаутович (25)
Тотнъм – Норич 3:0
1:0 Хари Кейн (26-дузпа), 2:0 Хари Кейн (42), 3:0 Том Керъл (80)
26.12.15
17:00 ч.
Манчестър Сити – Съндърланд 4:1
1:0 Рахийм Стърлинг (12), 2:0 Яя Туре (17), 3:0 Вилфред Бони (22), 4:0 Кевин де Бройне (54), 4:1 Фабио Борини (59)
26.12.15
17:00 ч.
Челси – Уотфорд 2:2
1:0 Диего Коста (32), 1:1 Трой Дийни (42-дузпа), 1:2 Одион Игало (56), 2:2 Диего Коста (65)