Сасуоло успя да препъне един от претендентите дори за титлата този сезон в Италия Фиорентина, завършвайки 1:1 с него на стадион „Чита дел Триколоре” в среща от 14-ия кръг на италианската Серия „А”.

„Виолетовите” от Флоренция поведоха още в 5-ата минута с попадение на Борха Валеро и продължиха да доминират. Постепенно обаче домакините изравниха играта и дори резултата, след като в 42-ата минута бившият нападател на Лацио Серджио Флокари се възползва от пас на хърватския бранител Шиме Връшалко и се разписа за 1:1.

След почивката и двата тима имаха своите шансове да стигнат до победата, но нито домакините, нито играчите на португалеца Пауло Соуса успяха да стигнат до гол, който да им донесе трите точки.

Със спечелената точка Сасуоло събра 23 и се изкачи на шестата позиция, изпреварвайки Милан. Фиорентина е с 29 точки и временно заема втората позиция преди сблъсъка между Наполи и лидера Интер.

ИТАЛИЯ СЕРИЯ „А“, 14 КРЪГ
28.11.15
19:00 ч.
Торино – Болоня 2:0
1:0 Андреа Белоти (75), 2:0 Джузепе Вивес (90+2)
28.11.15
21:45 ч.
Милан – Сампдория 4:1
1:0 Джакомо Бонавентура (16), 2:0 Мбайе Нианг (38-дузпа), 3:0 Мбайе Нианг (49), 4:0 Луис Адриано (79), 4:1 Едер (87-дузпа)
29.11.15
16:00 ч.
Киево – Удинезе 2:3
1:0 Андреа Палоски (26), 1:1 Никола Фрей (42-автогол), 1:2 Сирил Теро (46), 2:2 Роберто Инглезе (72), 2:3 Сирил Теро (80)
29.11.15
16:00 ч.
Фрозиноне – Верона 3:2
1:0 Даниел Чиофанти (19-дузпа), 2:0 Даниел Чиофанти (40), 3:0 Федерико Диониси (48), 3:1 Федерико Вивино (67), 3:2 Вангелис Морас (76)