Арсенал пропусна отлична възможност да се изравни по точки на върха в класирането на Висшата лига с лидерите Лестър и Манчестър Сити. "Топчиите" не можаха да победят Норич на "Кероу Роуд", завършвайки 1:1.

Възпитаниците на Арсен Венгер получиха сериозен подарък след половин час игра, когато грешка на вратаря на "канарчетата" Джон Руди позволи на Месут Йозил да открие резултата. Малко преди почивката обаче лондончани върнаха жеста на съперника и Габриел допусна Люис Грабан да се обърне в наказателното поле и да простреля Петер Чех в 43-ата минута.

След почивката нито един от двата тима не успя да отбележи нов гол и срещата завърши 1:1.

Арсенал остава четвърти с 27 точки, на върха с по 29 са Манчестър Сити и Лестър, а трети с 28 точки е Манчестър Юнайтед. Норич е на 16-ата позиция с 13 точки.

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 14 КРЪГ
28.11.15
17:00 ч.
Борнемут – Евертън 3:3
0:1 Рамиро Мори (25), 0:2 Ромелу Лукаку (36), 1:2 Адам Смит (80), 2:2 Жуниор Станислас (87), 2:3 Рос Баркли (90+5), 3:3 Жуниор Станислас (90+8)
28.11.15
17:00 ч.
Кристъл Палас – Нюкасъл 5:1
0:1 Папис Сисе (10), 1:1 Джеймс МакАртър (14), 2:1 Яник Боазие (17), 3:1 Вилфред Заха (41), 4:1 Яник Боазие (47), 5:1 Джеймс МакАртър (90+3)
28.11.15
17:00 ч.
Манчестър Сити – Саутхемптън 3:1
1:0 Кевин Де Бройне (9), 2:0 Фабиан Делф (20), 2:1 Шейн Лонг (49'), 3:1 Александър Коларов (69)
28.11.15
17:00 ч.
Съндърланд – Сток Сити 2:0
1:0 Патрик ван Анхолт (82), 2:0 Дънкън Уотмор (84)
28.11.15
17:00 ч.
Астън Вила – Уотфорд 2:3
0:1 Одиън Игало (17), 1:1 Мика Ричардс (41), 1:2 Алън Хътън (69-автогол), 1:3 Трой Дийни (85), 2:3 Джордан Айю (89)