Лестър и Манчестър Юнайтед завършиха 1:1 "Кинг Пауър Стейдиъм" в мача си от 14-ия кръг в английската Висша лига и оставиха на върха във временното класиране Манчестър Сити, победил Саутхемптън с 3:1 като домакин по-рано през деня. „Лисиците” и „червените дяволи” заемаха първото и второто място преди началото на този кръг, но равенството помежду им ги свали с една позиция по-надолу в подреждането.

Голмайсторът на Лестър Джейми Варди (24) даде преднина на домакините след пас на Фукс, разписвайки се в 11-а поредна среща, подобрявайки рекорд от 2003 година на бившия холандски нападател на Манчестър Юнайред Рууд ван Нистелрой. Варди бе изравнил постижението на холандеца в миналия кръг.

В добавеното време на първата част Бастиан Швайщайгер (45+1) изравни за 1:1, след като засече с глава центриране от корнер на Дейли Блинд. Това бе исторически първи гол за германския национал с екипа на Манчестър Юнайтед във Висшата лига.

Веднага след почивката Швайнщайгер можеше да направи обрата пълен, след като засече центриране на Йънг, но датският страж Каспер Шмайхел отрази удара на германеца. В 66-ата минута Лестър също пропусна шанс за победен гол, след като Уйоа бе изведен добре от Марез, но испанският вратар Давид Де Хеа спаси с крак.

В 84-ата минута появилият се като резерва Мемфис Депай бе на добра позиция, но Уес Морган попречи на холандеца, който прати топката над вратата.

След равенството Лестър събра 29 точки и изравни с Манчестър Сити, но остава на второто място заради по-лошите си показатели. Манчестър Юнайтед е трети с 28 точки преди останалите срещи от кръга.

Лестър – Манчестър Юнайтед 1:1
1:0 Джейми Варди (24), 1:1 Бастиан Швайнщайгер (45+1)

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 14 КРЪГ
28.11.15
17:00 ч.
Борнемут – Евертън 3:3
0:1 Рамиро Мори (25'), 0:2 Ромелу Лукаку (36'), 1:2 Адам Смит (80'), 2:2 Жуниор Станислас (87'), 2:3 Рос Баркли (90+5'), 3:3 Жуниор Станислас (90+8')
28.11.15
17:00 ч.
Кристъл Палас – Нюкасъл 5:1
0:1 Папис Сисе (10'), 1:1 Джеймс МакАртър (14'), 2:1 Яник Боазие (17'), 3:1 Вилфред Заха (41), 4:1 Яник Боазие (47), 5:1 Джеймс МакАртър (90+3)
28.11.15
17:00 ч.
Манчестър Сити – Саутхемптън 3:1
1:0 Кевин Де Бройне (9'), 2:0 Фабиан Делф (20'), 2:1 Шейн Лонг (49'), 3:1 Александър Коларов (69)
28.11.15
17:00 ч.
Съндърланд – Сток Сити 2:0
1:0 Патрик ван Анхолт (82'), 2:0 Дънкън Уотмор (84')
28.11.15
17:00 ч.
Астън Вила – Уотфорд 2:3
0:1 Одиън Игало (17'), 1:1 Мика Ричардс (41'), 1:2 Алън Хътън (69' автогол), 1:3 Трой Дийни (85'), 2:3 Джордан Аю (89')