Барселона победи Реал Сосиедад с 4:0 в мач от 13 кръг на Примера дивисион. Каталунците се намират в превъзходна форма и тази вечер я демонстрираха за пореден път. Триото Меси, Неймар и Суарес отново оставиха без дъх, като и тримата отбелязаха голове. Неймар вкара два, а по един добавиха Луис Суарес и Лионел Меси. Аржентинецът изигра мач №600 за Барселона и Аржентина общо (495 за Барселона и 105 за родината си). Преди двубоя камерите уловиха присъствието на част от съпругите и децата на звездите на каталунците на трибуните.

Още в третата минута Неймар даде страхотен пас към Суарес, който обаче би в краката на стража. В 13-ата минута публиката на "Камп Ноу" се наслади на великолепно подаване с външен фалц на Суарес, след което Андрес Иниеста стреля с глава и нацели дясната греда на гостите.

В 22-ата минута Меси атрактивно продължи към Даниел Алвеш надясно, който центрира, а Неймар изпревари съперник и моментално заби топката в мрежата - 1:0. В 41-ата минута домакините си осигуриха комфортна преднина, след като Алвеш за втори път асистира с центриране отдясно. Този път Луис Суарес я посрещна и с воле я прати във вратата - 2:0. В 53-ата минута Матийо се включи отляво и подаде към Неймар, който отблизо насочи в мрежата за 3:0. След 85-ата минута Меси уцели гредата зад вратаря на гостите, а в добавеното време се разписа след асистенция на Неймар.

Барселона – Реал Сосиедад 4:0
1:0 Неймар (22), 2:0 Луис Суарес (41), 3:0 Неймар (53), 4:0 Меси (90)
28.11.15
19:15 ч.
Атлетико (Мадрид) – Еспаньол (Sport + HD)
Баланс: 148 мача, 76 победи за Атлетико (Мадрид), 28 равенства, 44 победи за Еспаньол
Лас Палмас – Депортиво (Ла Коруня)
Баланс: 24 мача, 12 победи за Лас Палмас, 3 равенства, 9 победи за Депортиво (Ла Коруня)
28.11.15
23:05 ч.
Селта – Спортинг (Хихон) (F +)
Баланс: 50 мача, 18 победи за Селта, 15 равенства, 17 победи за Спортинг (Хихон)
Ейбар – Реал (Мадрид) (Sport + HD)
Баланс: 2 мача, 2 победи за Реал (Мадрид)
29.11.15
19:15 ч.
Райо Валекано – Атлетик (Билбао) (F +)
Баланс: 32 мача, 8 победи за Райо Валекано, 8 равенства, 16 победи за Атлетик (Билбао)