Динамо (Киев) победи изненадващо Порто с 2:0 като гост в мач от група G на Шампионската лига. Андрей Ярмоленко откри от дузпа в 36-ата минута. Имбула извърши нарушение срещу Рибалка в наказателното поле и съдията посочи "бялата точка".

Дерлис Гонзалес покачи в 64-ата на 0:2, прехвърлайки Икес Касияс.Бившата звезда на ЦСКА Жуниор Мораес започна титуляр за Динамо и остана на терена до 86-ата минут, когато беше заменен от Теодорчук.

Това беше едва второто поражение на „драконите” в последните им 14 мача срещу украинци.

Динамо запази живи шансовете си да се класира за фазата на директните елиминации в Шампионската лига.

Украинският гранд има 8 точки, като остава на 2 зад лидерите Порто и Челси, които са с по 10, но има реален шанс да продължи напред, ако в следващия кръг победи у дома Макаби (Тел Авив).

Порто - Динамо (Киев) 0:2
0:1 Андрий Ярмоленко (35-дузпа), 0:2 Дерлис Гонзалес (64)