Етър загуби дербито на Северозападната "В" група с 1:3 от Академик (Свищов). След поражението търновци се свлякоха на трето място в класирането на пет точки от лидера "Ботев" Враца.

Домакините поведоха още в 7-ата минута, когато избита топка попадна в Стефан Иванов, който с удар от въздуха извън наказателното поле откри резултата. В 35-ата минута Етър изравни. Радо Байчев проби отдясно и центрира, а пред вратата Джихат Кямил прокара топката покрай плонжа на Венци Димитров за 1:1.

Етърци можеха и да поведат, ако не бе чистият пропуск на Альоша Илиев в самия край на полувремето, изведен сам срещу вратаря от Ивайло Тодоров. В 51-ата минута Академик (Свищов) поведе с 2:1. Ивайло Дангуров бе изведен и с диагонален удар отново изведе "студентите“ напред. В 61-ата минута Кямил стреля отдалеч, но след рикошет топката излезе в корнер. После Альоша Илиев стреля, но Венци Димитров извади в корнер. В 67-ата минута Венци Димитров отново изби и удар на Николаев.

В нервния мач се стигна до меле, при което Иван Ганев и Джихат Кямил получиха жълти картони, но за Кямил той бе втори и отборът му остана с 10 души. В 84-ата минута Илко Трифонов пропусна от чиста позиция да изравни резултата, а в самия край при атака на Академик вратарят Цанков не се намеси добре и отново Стефан Иванов окончателно потопи надеждите на Етър.

Академик Свищов - Етър 3:1
1:0 Стефан Иванов 7, 1:1 Джихат Кямил (35), 2:1 Дангуров (51), 3:1 Стефан Иванов (88)

Академик (Свищов): В. Димитров, Ангелов, Трайков, Каролев, Ганев, Денчев, Тодоров (89 - Хр. Димитров), Каравелов, Ст. Иванов, Г. Колев, Дангуров.

Етър: Цанков, Кирилов, Трифонов, Минков, Николов, Ив. Тодоров (68 - Д. Петров), Байчев, Николаев, Кямил, Ал. Илиев, Петков