Реал (Мадрид) спечели по категоричен начин (3:1) дербито със Селта за първата позиция в Примера дивисион и нанесе първа загуба на тима от Виго в Испания през този сезон.

"Белите" удариха претендента с два бързи гола до 23-ата минута, когато се разписаха Роналдо (8') и защитникът Данило (23'). Селта опита да промени хода на мача, но Кабрал получи два жълти картона в 37-ата и 57-ата минута и остави тима си с човек по-малко.

Спряганият за завръщане в Барселона Нолито върна интригата в 85-ата минута, но в продължението на мача Марсело вкара за крайното 3:1.

Реал вече е с три точки аванс пред Селта на върха, а "небесносиние" може да излязат от топ 3, ако Барселона, Атлетико (Мадрид) и Виляреал победят в срещите си от кръга.

ИСПАНИЯ
ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 9 КРЪГ
23.10.15
21:30 ч.
Райо Валекано - Еспаньол 3:0
1:0 Роберто Трасорас (36), 2:0 Хави Гуера (76), 3:0 Хави Гуера (79)
24.10.15
17:00 ч.
Селта - Реал (Мадрид) 1:3
0:1 Кристиано Роналдо (8), 0:2 Данило (23), 1:2 Нолито (85), 1:3 Марсело (90+5)
Атлетико (Мадрид) - Валенсия Sport+HD
Баланс: 182 мача, 71 победи за Атлетико (Мадрид), 45 равенство, 66 победи за Валенсия
26.10.15
21:30 ч.
Атлетик Билбао - Спортинг Хихон Sport+HD
Баланс: 92 мача, 46 победи за Атлетик Билбао, 24 равенство, 22 победи за Спортинг Хихон

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.