Етър спечели с 3:0 във Видин срещу местния Бдин в дербито на 11-ия кръг на Северозападната "В" група. Успехът изкачи "виолетовите" на три точки зад лидера Академик (Свищов), който направи първа грешна стъпка този сезон. "Студентите" се издъниха у дома, завършвайки 2:2 с Трявна. Академик е с 31 точки след 10 победи и 1 равенство до момента, "Ботев" (Враца) има 30, Етър е с 28, а Бдин остава с 22 в актива.

Победата на "виолетовите" във Видин не дойде лесно. Едва в последните десетина минути "болярите" подпечатаха успеха. Двубоят бе равностоен, а домакините имаха претенции към съдийството заради неотсъдени засади и нарушения. Първата опасност сътвори Цветан Цветанов, но ударът му бе блокират от търновски бранител. Отговорът бе мигновен, на шутът на Николай Николаев изпрати топката встрани от вратата на Едуард Мечикян. В края на полувремето той отново излезе победител от двубоя със същия футболист на Етър. В последните секунди пък Георги Илиев пропусна да изведе домакините напред.

След почивката съперниците се надиграваха, но без да застрашават двамата вратари. В 74-ата минута Добрин Петров отбеляза гол за гостите, но той бе отменен заради явна засада. Веднага Цветомир Цанков пък изби опасен шут на Сашо Соколов. Така се стигна до 80-ата минута, когато току-що влезлият Иван Петков засече с глава центриране и Етър поведе. Две минути по-късно Мечикян се размина с топката в опита си да я избие, Николай Николаев я догони и покачи на 2:0 за Етър. В даденото от съдията добавено време играч на гостите центрира и най-нисичкият на терена Альоша Илиев с глава фиксира крайното 3:0.