Милан продължава без победа вече трети пореден мач в Серия „А“. В среща от 8 кръг „росонерите“ направиха 1:1 като гост на Торино. Така „биковете“ развалиха 100-процентовия си домакински актив от началото на сезона и продължават без победа над Милан вече 14 години.

Първото полувреме завърши без голове, като през него имаше само четири голови възможности и всичките в полза на „росонерите“. Само един от ударите на гостите обаче беше във вратата на Торино. Юрай Куцка пък претендираше за дузпа, след като падна в наказателното поле на домакините при единоборство с Кристиан Молинаро.

Карлос Бака влезе в игра за Милан през второто полувреме и само седем минути след това откри резултата. Той се оказа непокрит и успя да овладее подаване на Андреа Бертолачи и от 10 метра стреля безпроблемно във вратата. Малко по-късно Бака беше близо до втори гол, но Камил Глик изчисти от голлинията.

Торино създаде първата си истинска опасност в мача в 69-ата минута, когато при удар на Даниеле Басели топката излезе в корнер след рикошет. Четири минути по-късно домакините изравниха. Резервата Андреа Белоти с гърди свали центриране на Фабио Куалярела и Басели при топката във вратата на Диего Лопес. Това е четвъртият гол за сезона на младежкия национал на Италия.

Милан се втурна в атаки за постигане на победен гол, но можеше да получи попадение във вратата си. Грешка на Монтоливо позволи на „биковете“ да контаатакува и Диего Лопес с бедро спаси удара на Макси Лопес. Аржентинецът претендираше и за дузпа, но топката се удари в бедрото на Алекс при негово центриране.

Милан е на 11-о място в класирането на Серия „А“ с 10 точки, докато Торино е пети с 14, на една зад Лацио, но на две пред Наполи, Киево и Сасуоло.

ИТАЛИЯ
СЕРИЯ „А“, 8 КРЪГ
17.10.15
19:00 ч.
Рома - Емполи 3:1
1:0 Миралем Пянич (56), 2:0 Даниеле Де Роси (59), 3:0 Мохамед Салах (69), 3:1 Марсел Бюхел (75)