Младежкият национален отбор на Дания победи България с 1:0 в мач от евроквалификационна група "5". Малките ни „лъвчета”, водени от Антони Здравков, обаче все още са лидери в групата с актив от 9 точки след 5 изиграни двубоя. Дания пък ена 4-о място във временното класиране с 4 точки.

Първото полувреме бе равностойно, като и двата тима имаха своите шансове да поведат в резултата, но така и не се възползваха от тях. Антонио Вутов, Гамаков и Кристиан Малинов бяха близо до попадение за България, но не успяха да преодолеят датския вратар Хьойберг. За домакините в 20-ата минута Кенет Зохоре стреля от около 25-26 метра от фаул, но топката попадна право в ръцете на стража Китанов.

След почивката домакините доминираха напълно след няколко пропуска, дело на Холст, Андерсен и Зохоре, стигнаха до гол в 71-ата минута, когато българските бранители не успяха да изчистят както трябва топката и тя попадна в Андрю Хюлсагер, който вкара за 1:0. Малко след това пък Андерсен пропусна да удвои преднината на Дания, след като топката срещна лявата греда. До края на мача Малинов на два пъти имаше възможност да изравни, но в първия случай шутира покрай вратата, а в последните секунди негов удар бе блокиран от защитник на точката на дузпата.

Дания (21) – България (21) 1:0
1:0 Андрю Хюлсагер (71)

Най-интересното по минути
- ТУК

СЪСТАВИТЕ
ДАНИЯ: 1. Йепе Хьойберг, 2. Фредерик Холст, 3. Андреас Кристенсен, 4. Патрик Бангаард, 5. Якоб Блебиерг, 6. Андреас Максьо, 7. Андрю Хюлсагер (77 - 10.Емилиано Хансен), 8. Ласе Виген Кристенсен, 11. Лукас Андерсен (83 - 15.Матиас Греве), 17. Фредерик Бьорстинг, 9. Кенет Зохоре (89 - 18.Маркус Матиасен)
Резерви: 16. Томас Хагелскяер; 12. Паскал Грегор, 13. Патрик Да Силва, 10. Емилиано Хансен, 14. Андреас Бруун, 15. Матиас Греве, 18. Маркус Матиасен
Селекционер: Ниелс Фредериксен

БЪЛГАРИЯ: 1. Георги Китанов, 5. Пламен Гълъбов, 6. Христо Попадийн, 14. Радослав Терзиев, 19. Александър Василев (83 - 17.Димитър Велковски), 4. Мики Орачев, 15. Кристиян Малинов, 18. Милен Гамаков, 20. Антонио Вутов (57 - 7.Кирил Десподов), 21. Радослав Цонев (83 - 8.Никола Колев), 10. Георги Минчев
Резерви: 12. Красимир Костов; 3. Христофор Хубчев, 8. Никола Колев, 13. Стефан Велков, 17. Димитър Велковски, 7. Кирил Десподов, 9. Ахмед Ахмедов
Селекционер: Антони Здравков