Англия записа историческо постижение в европейските квалификации. "Трите лъва" завършиха кампанията с 10 поредни победи и пълен актив от точки - 30.

В последната среща по пътя към Франция 2016 момчетата на селекционера Рой Ходжсън победи Литва с 3:0 като гости. Гостите имаха тотално надмощие на стадиона във Вилнюс и пропуснаха да запишат и още по-убедителен успех. Рос Баркли откри резултата в 29-ата минута, а звездата на домакините Гедриус Арлаускис си вкара автогол само 6 по-късно за 0:2. В 62-ата минута Алекс Окслейд-Чембърлейн направи преднината класическа - 0:3.

В същото време вторият в крайното класиране отбор на Швейцария също спечели при визитата си на Естония. Мачът в Талин приключи 0:1. Единственото попадение всъщност беше авогол и беше дело на Рагнар Клаван в последната минута.

Тоталният аутсайдер Сан Марино очаквано не оказа съпротива на Словения - 0:2. По този начин Миливое Новакович и компания завършиха кампанията на трето място с 16 точки и ще играят бараж. И двете попадения паднаха след почивката. Разсписаха се Бостиян Цесар в 56-ата минута и Неич Печник в 75-ата.

Литва - Англия 0:3
0:1 Рос Баркли (29), 0:2 Гидриус Арлаускис (35-автогол), 0:3 Алекс Окслейд-Чембърлейн (62)

21:45 часа,
Сан Марино - Словения 0:2
0:1 Бощян Цезар (54), 0:2 Нейц Печник (75)