Интер направи 1:1 при визитата си на Сампдория в среща от 7-ия кръг на италианската Серия „А” и се изкачи на върха във временното класиране преди мача на Фиорентина срещу Аталанта.

След нулево равенство през първата част „моряците” от Генуа поведоха в началото на второто полувреме с гол на колумбиеца Луис Муриел (51), възползвал се от подаване на Педро Перейра. „Нерадзурите” обаче натиснаха и изравниха чрез хърватския национал Иван Перишич (76), получил извеждащ пас от аржентинския нападател Мауро Икарди. До края на мача гостите потърсиха и пълен обрат, но трябваше да се задоволят само с точка.

Така след ремито Интер събра 16 точки и излезе на първо място във временното подреждане, но още тази вече може да го отстъпи, ако Фиорентина не загуби в домакинството си срещу Аталанта. Сампдория е на осма позиция с 11 точки.

ИТАЛИЯ
СЕРИЯ „А“, 7 КРЪГ
03.10.15
19:00 ч.
Карпи – Торино 2:1
1:0 Даниеле Падели (55-автогол), 2:0 Матос (72), 2:1 Макси Лопес (75-дузпа)
03.10.15
21:45 ч.
Киево – Верона 1:1
0:1 Ерос Пизано (70), 1:1 Лукас Кастро (84)

Палермо – Рома 2:4
0:1 Миралем Пянич (2), 0:2 Алесандро Флоренция (14), 0:3 Жервиньо (28), 1:3 Алберто Джирлардино (58), 2:3 Джанкарло Гонзалес (90), 2:4 Жервиньо (90+2)