С два гола на Карим Бензема Реал (Мадрид) победи с 2:1 при гостуването си на Атлетик (Билбао) в междинния пети кръг на испанската Примера дивисион и се изкачи на върха във временното класиране.

За първи път сред титулярите на „кралския” клуб бе привлеченият от Интер това лято хърватски национал Матео Ковачич, а в отсъствието на Серхио Рамос в центъра на отбраната на гостите си партнираха Рафаел Варан и Пепе.

Баските играеха много нахъсано и се опитваха да завършват всяка своя атака с ударт към вратата, пазена от Кейлор Навас.

„Белият балет” поведе в 19-ата минута, когато Сан Хосе върна слабо топката към вратаря Горка Ираисос и Бензема изпревари стража, вкарвайки първия гол в мача. Малко след това Ираисос спаси силен шут на Роналдо. Матео Ковачич също имаше шанс на два пъти да се разпише до почивката, но отново вратарят на домакините показа класата си и изби в корнер.

Ариц Адурис можеше да изравни малко преди края на първата част и веднага след почивката, но ударите му бяха отразен от Кейлор Навас.

Реал (Мадрид) прие играта в своята половина и логично се стигна до изравняване на резултата. Това се случи в 68-ата минута с гол на Сабин Мерино, който засече с глава центриране на Маркел Сусаета.

Радостта на домакините бе твърде кратка, тъй като в 70-ата минута след нова груба грешка в тяхната защита Иско намери Бензема, който отблизо вкара втория си гол в мача и донесе победата на „кралския” клуб.

До края на мача Кейлор Навас спаси удари на Адурис и Раул Гарсия, а пропуск за гостите направи Кристиано Роналдо.

След победата си Реал (Мадрид) събра 13 точки и зае първото място във временното класиране с по-добра голова разлика от Селта, който има същия актив след убедителния си успех над Барселона (4:1). Атлетик (Билбао) е 14-и с 3 точки.

Атлетик (Билбао) – Реал (Мадрид) 1:2
0:1 Карим Бензема (19), 1:1 Сабин Мерино (68), 1:2 Карим Бензема (70)

ИСПАНИЯ
ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 5 КРЪГ
22.09.15
21:00 ч.
Атлетико (Мадрид) – Хетафе 2:0
1:0 Антоан Гризман (5), 2:0 Антоан Гризман (90)
Гранада – Реал Сосиедад 0:3
0:1 Иманол Агирече (7), 0:2 Иманол Агирече (33), 0:3 Иманол Агирече (79)
23.09.15
21:00 ч.
Селта – Барселона 4:1
1:0 Нолито (26), 2:0 Яго Аспас (30), 3:0 Яго Аспас (56), 3:1 Неймар (80), 4:1 Джон Гуидети (83)
23.09.15
21:00 ч.
Леванте – Ейбар 2:2
0:1 Борха Бастон (10), 0:2 Борха Бастон (48), 1:2 Хосе Луис Моралес (52), 2:2 Дейверсон (90)
23.09.15
21:00 ч.
Райо Валекано – Спортинг (Хихон) 2:1
1:0 Роберто Трашорас (40-дузпа), 2:0 Хави Гера (48), 2:1 Джони (49)
Бетис – Депортиво (Ла Коруня) (F +)
Баланс: 40 мача, 10 победи за Бетис, 14 равенства, 16 победи за Депортиво (Ла Коруня)

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.