Легендата на Рома Франческо Тоти отбеляза своя гол №300 за Рома във всички турнири. Това се случи в срещата на "вълците" със Сасуоло, която завърши наравно 2:2. Двубоят беше от 4-ия кръг на Серия "А" и се игра на "Олимпико", като Тоти и компания не успяха да зарадват тифозите си.

Гостите поведоха в 22-ата минута чрез Грегъри Дефрел, който прати топката в мрежата на Морган Де Санктис - 0:1. Последва натиска на домакините и изравнителното попадение не закъсня. В 36-ата минута Тоти получи пас, след като вратарят на Сасуоло Андреа Консили подари топката на домакините, и с известна доза случайност Принца на Рим я изпрати зад голлинията. При подаването към 38-годишния Тоти обаче имаше засада, която беше подмината от съдийската бригада. В последната минута на първата част избраниците на Еузебио Ди Франческо отново показаха зъби - Матео Политано се разписа за 1:2. Така "вълците" пак бяха догонващи в резултата.

Избраниците на Руди Гарсия започнаха вихрено и в 49-ата резултатът стана 2:2, което вдъхна надежди на римляните. Мохамед Салах отбеляза от воле, което бе първи гол за египтянина с екипа на Рома в Серия "А". Малко след това Салах пропусна добър шанс и срещата приключи без победител.

След равенството Рома е трети с 8 точки, колкото има и Сасуоло. Лидер с 12 е Интер, а вторият Торино има 10 точки.

ИТАЛИЯ
СЕРИЯ „А“, 4 КРЪГ
19.09.15
19:00 ч.
Удинезе – Емполи 1:2
1:0 Дуван Сапата (19), 1:1 Беандро Паредес (73), 1:2 Масимо Макароне (90)
19.09.15
21:45 ч.
Милан – Палермо 3:2
1:0 Карлос Бака (21), 1:1 Оскар Хильемарк (32), 2:1 Джакомо Бонавентура (40), 2:2 Оскар Хильемарк (72), 3:2 Карлос Бака (74)
Аталанта – Верона 1:1
1:0 Макси Моралес (89), 1:1 Ерос Пизано (90+7)
Дженоа – Ювентус 0:2
0:1 Еудженио Ламана (37-автогол), 0:2 Пол Погба (60-дузпа)
20.09.15
16:00 ч.
Рома – Сасуоло 2:2
0:1 Грегори Дефрел (22), 1:1 Франческо Тоти (36), 1:2 Матео Политано (45), 2:2 Мохамед Салах (49)