Анжи (Махачкала) поднесе една от изненадите в 7-ия кръг на руската Висша лига. След победата на Криля Советов над шампиона Зенит в Санкт Петербург с 3:1, сега и другият новак си тръгна доволен от сблъсъка с гранд. Анжи спечели гостуването си на Спартак (Москва) с 2:1. Лоренцо Ебесилио откри резултата за гостите в 27-ата минута, а Дмитрий Комбаров изравни в 53-ата от дузпа, отсъдена за нарушение срещу неговия брат-близнак Кирил. В 85-ата обаче Александър Жиров се разписа за 1:2 и донесе сензационния успех на Анжи. Българският национал Ивелин Попов започна титуляр за Спартак. Той получи жълт картон в 29-ата минута. На два пъти Попов пропусна от чисти позиции да отбележи гол. В 88-ата минута Ивелин беше сменен от Ромуло.