„Левски” си отмъсти частично на Черно море за драматичната загуба на финала за Купата на България и победи на „Тича” с 1:0 в двубой от четвърти кръг на „А” група. По този начин „сините” взеха своя първи успех за сезона. Единственото попадение в двубоя бе дело на Борислав Цонев в края на първото полувреме. Треньорът на „Левски” Стойчо Стоев отново бе със състав изпълнен с юноши и общо едва 16 футболисти.

Първият половин час от срещата премина скучно и без интересни положения, но последните 15 минути от тази част бяха изпълнени с нерви и емоции. Първо Вилян Бижев вкара топката във вратата на „Левски” доста след съдийския сигнал и побесня от решението рефера. Вихрен Манев отсъди нарушение на нападателя на Черно море още преди да достигне до топката, но футболистът не чу сигнала му.

В последните секунди на първата част пък Веселин Минев пусна перфектен извеждащ пас към Борислав Цонев. Траян Траянов сбърка фатално, Цонев му отне топката, след което отблизо я изпрати във вратата на Георги Китанов и „сините” излязоха напред в резултата.
В същото време треньорът на „Левски” Стойчо Стоев бе изгонен от рефера на трибуните. Специалистът бе уцелен с бутилка минерална вода, след което я изрита към терена и бе пратен на трибуните. Това е второ изгонване за Стоев от началото на сезона.

През второто полувреме Траян Траянов изкупи донякъде вината си за гола на „Левски”, като изчисти от голлинията удар на Божидар Краев. Симеон Райков пък можеше да накаже бившия си тим, но ударът му от фаул бе спасен с мъка от Боян Йоргачевич.

В последните 15 минути срещата се отвори. Домакините от Черно море се втурнаха да изравняват, докато играчите на „Левски” отвръщаха с опасни контраатаки. И двата тима направиха по един пропуск в последните минути, а резултатът остана непроменен.

С трите точки „Левски” изпревари Черно море в класирането и се изкачи на шесто място. „Моряците” пък са седми.

Черно море – „Левски” 0:1
0:1 Борислав Цонев (45+1)

Срещата по минути - ТУК!

ЧЕРНО МОРЕ: 33.Георги Китанов, 4.Михаил Венков, 15.Траян Траянов, 5.Стефан Станчев, 8.Стенио, 84.Тодор Паланков, 18.Марчин Бургхардjalt.jpg (smqna.jpg63-3.Даниел Георгиев), 10.Марк Клок (smqna.jpg77-14.Хуан Мануел Вареа), 13.Симеон Райков, 19.Матиа Курьор, 20.Вилиян Бижев jalt.jpg (smqna.jpg46-11.Живко Петков)
Резерви: 40.Александър Чанович, 23.Жиньо, 23.Мамуту Кулибали, 3.Даниел Георгиев, 14.Хуан Мануел Вареа, 11.Живко Петков, 77.Андреас Васев
Треньор: Никола Спасов

"ЛЕВСКИ":
29.Боян Йоргачевич, 14.Веселин Минев, 4.Мики Орачев (smqna.jpg84-21.Радослав Цонев), 70.Георги Костадиновjalt.jpg, 3.Аймен Белаид, 30.Максимилиан Карнер, 8.Джереми Де Ноойерjalt.jpg, 15.Роман Прохазка, 12.Божидар Краевjalt.jpg (smqna.jpg90+3- 19.Илия Димитров), 18.Борислав Цоневtopka.jpg , 7.Денис Махмудов (smqna.jpg89-39.Деян Ивановjalt.jpg)
Резерви: 24.Александър Любенов, 39.Деян Иванов, 88.Георги Янев, 21.Радослав Цонев, 19.Илия Димитров
Треньор: Стойчо Стоев